Budoucnost elektro automobilů. Tesla model 3, stojí za to!


Tak tento model půjde na odbyt! Automobilka Tesla obdržela již přes 500 000 zaplacených rezervací. Elonu Muskovi se konečně plní jeho vize, zbavit naše silnice fosilních paliv, které znečišťují naše ovzduší. Pro něj to však znamená, že musí navýšit a urychlit výrobu, tj. nějakých 5000 kusů za týden – z nynějších 2000 kusů.
elektrické auto na trávníku

Co se týče vzhledu, tak vejcovitá silueta karoserie zůstala zachována z Modelu S. Stejně tak minimalistický interiér, do kterého se s přehledem vejde až pět lidí. Prostornost jednoduché palubní desky narušuje jen volant a ohromná dotyková obrazovka s úhlopříčkou 15″, která nahrazuje středový panel. Na rozdíl od Modelu S je tato obrazovka orientována horizontálně.

Řízení a výkon

Kromě již známých vlastností automobilů Tesly jako jsou hladká jízda, tichost a okamžitý točivý moment, tu máme výběr ze dvou modelů. Standardní verze nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekund, maximální možnou rychlost 209 km/h a dojezd 354 kilometrů. Poté tu je model s dlouhým dojezdem, až 499 kilometrů, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,1 sekund a jeho maximální rychlost dosahuje 225 km/h.

Pokud využijete Supercharger, tak za půl hodiny nabíjení získáte dojezd 209 kilometrů, což je celkem přívětivý výsledek.

Pokud jste zvědaví, jakou má tento model finální hmotnost, tak u základního modelu je to 1610 kg a u modelu s lepšími bateriemi pak 1730 kg. K dispozici jsou také rozměry vozu. Na délku Model 3 měří 4694 mm a na šířku má 1949 mm. Objem zavazadlového prostoru má 424 litrů.
tesla modelu x

Na kolik taková Tesla přijde?

Tesla Model 3 v Amerických dolarech vychází na 35 000, což je v přepočtu zhruba 787 000 Kč. Základní výbava obsahuje textilní čalounění, dvou zónovou klimatizaci, plně diodové světlomety, WiFi a LTE připojení k internetu, hlasová ovládání, bez klíčový vstup a zadní parkovací kameru.

U lepšího modelu s lepšími bateriemi si připlatíte 202 500 Kč. Tímto si zajistíte pokročilého autopilota s asistentem při jízdě v pruzích a automatické parkování. Dále také prémiový interiér s dřevěnou dekorací, lepší hudební systém a vyhřívaná sedadla.

Tak co na ní říkáte?