Místnosti musí být hlavně dobře prosvětlené

Jakmile prožijete polovinu života v temnotě, je to špatně. Zvláště, pokud se hodláte stavět dům nebo jste právě v „procesu“ stavění, měli byste ještě pořádně zvážit, kde všude budou okna. Prosvětlené místnosti jsou totiž nesmírně důležité, hlavně přes den. Samozřejmě, je dobré, pokud máte alespoň nějaký stínek, hlavně v ložnici, kterou je dobré mít na takové straně, aby tam ráno svítilo co nejméně slunce. Ale pomůže vám to v mnoha ohledech. Například příliš potemnělé byty mají velký problém, protože i přes den musíte ve většině místností svítit, abyste vůbec něco viděli. Chvílemi si tak připadáte jako v nějakém bunkru. A pokud i ostatní místnosti mají pouze jednoduchá světla, tak to je potom ještě větší záběr.
modrá fasáda

Oči trpí nejvíce

Čím temnější místnosti, tím více vaše oči musí pracovat na plné obrátky, aby vynahradily světlo, které tam není. To se potom není čemu divit, když vás bolí oči, pokud například čtete v takovýchto místnostech nebo se snažíte něco rozluštit. Často se taky stává, že musíte zůstat doma a pracovat na počítači, no pokud nechcete svítit každý den od rána do večera, tak je přeci jen jednodušší počítat buďto s úspornými žárovkami nebo už při stavbě s co nejvíce okny. může být zajímavým zdrojem informací, co se týče žárovek.
jídelní stůl u okna

Nebojte se slunce

Jestli se bojíte, že se v létě v bytě či domě usmažíte, tak nemáte vůbec důvod, protože se na okna dají umístit nejen nejrůznější sluneční filtry, ale také běžné rolety, které dosti efektivně odrazí všechen sluneční svit. Tím pádem pokud víte, že v dané místnosti chcete mít chládek, není nic jednoduššího než si pořádně zatemnit. Hlavní je mít tu možnost – pokud máte možnost pustit světlo do místnosti nebo tu místnost zatemnit, máte vyhráno. Ale jakmile nemáte jiné možnosti než svítit, tak to je potom běh na delší trať.