Klouzačky pro naše děti

Řekla jsem si, když už konečně naše malé děti, která jsou dvojčata, dosáhly už tří let věku, tak jsme si s přítelem řekli, že mimo pískoviště pro děti bychom taky mohli pořídit skluzavku pro děti. Já ale byla vždycky taková hodně ochranitelská a jsem takový citlivý typ člověka, takže jsem stále nechtěla něco nebezpečného na zahradě. Jenomže všichni logicky víme, že skluzavka pro dítě není přeci tak nebezpečná, jak by si mnoho lidí taky myslelo. A já jsem si řekla, že bych ale chtěla skluzavku pro děti takovou, která je dlouhá maximálně jeden a půl metru, protože jsem ochranitelská a nepřála bych si, aby moje děti třeba ze skluzavky spadly.

Hřiště pro děti je zábavné.

Mám totiž velice špatnou zkušenost, kdy moje sedmiletá neteř ze skluzavky spadla a zlomila si loket. Ani nevíte, jak neteř brečela a jistě to byla opravdu tak šílená velká bolest, že jsem si nedokázala představit, že by moje děti spadly ze skluzavky a nebo z houpačky a taky s něco co udělaly. Takže jsem s přítelem velice dlouho hovořila a oba dva jsme uvažovali nad tím, jestli skluzavku pro děti pořídit. Nakonec to dopadlo tak že jsme si řekli, že pořídíme jenom malou metrovou skluzavku pro děti, což se dětem samozřejmě líbilo. A byly nadšené, že mají konečně nějakou skluzavku.

Klouzačky musí být bezpečné.

A řekli jsme si s přítelem, že až děti budou třeba starší, až jim bude třeba pět let, že jim pořídíme nějakou větší skluzavku pro děti a potom pořídíme taky už větší houpačky nebo různé prolézačky a domeček pro děti.no holýma na zahradě různé věci pro děti jako například třeba klouzačky anebo taky dětské houpačky, co děti využijí. Takže, pokud i vy hledáte nějaké kvalitní skluzavky pro děti, tak si dejte jenom pozor na to, aby klouzačky nebo houpačky byly z opravdu kvalitního materiálu a aby byly bezpečně postavené, aby se vám nerozpadly. Dejte hodně na bezpečnost.

Údržba bazénu

Potřebné vybavení

Když si pořizujeme bazén, tak musíme počítat s tím, že si k němu budeme muset dokoupit i potřebné příslušenství, abychom jej mohli naplno a bez potíží využívá. První věcí je filtrace, kterou bychom měli také začít, protože se nám stará o čistotu vody. Ta jde systémem přes filtr, který zachytí nečistoty a pokračuje zpět do bazénu. Tento koloběh by měl být zvládnout několikrát denně s veškerou vodou v bazénu.

bazénová voda

Mezi nejúčinnější filtr se řadí písková filtrace, protože ta dokáže zachytit i velmi malé nečistoty. Pro čištění stěn a dna je potřeba mít bazénový vysavač. Kromě nečistot se musíme postarat o to, aby voda měla vhodné chemické vlastnosti a nevznikali nám zde třeba zelené organismy. K tomu slouží speciální chemie, která zajistí i vhodné pH. Dále je výhodné koupit plachtu, protože ta zabraňuje zbytečnému padání nepořádku přímo do vody. Dále se pořizují různé pomůcky jako je síťka na teleskopické tyči.

Chlórová chemie

Stojatá voda je mnohem náchylnější na tvorbu různých zelených organismů, přičemž postupně se voda začíná stále více zelenat. Proto řada míst, kde by se mohlo koupat musí být označená zákazem, protože koupání by našemu zdraví moc neprospělo. Abychom se vyhnuli takové situaci u vlastního bazénu, tak můžeme využívat chlóru. Ten je velmi známý a rozšířený, takže jste se s ním jistě už někde setkali, a to třeba na veřejném koupališti.

čistý bazén

Je to taková dezinfekce, která zajišťuje dobrý stav vody v dlouhodobém horizontu. Je nutné dodržovat správné dávkování, což se odvíjí podle velikosti bazénu. Abychom nemuseli přesně odměřovat množství a sypat jej do bazénu, tak můžeme kupovat tablety, jenž mají přesnou váhu, a především se ve vodě rozpouští postupně. Pro používání tohoto typu stačí použít plovák na chlórové tablety, kde stačí měnit právě tablety a o více se starat nemusíme.

Uniforma i vhodný dárek pro klienta

Vlastníte některou z firem? Případně jste ji právě založili? Pak jste si nepochybně již několikrát položili otázku, jak svou firmu co nejvíce zviditelnit na trhu, či jak pomoci k jejímu rozšíření. Nejdůležitějším faktorem k prosperitě společnosti jsou samozřejmě zákazníci, a tak si každý majitel vždy klade otázku, jak udržet zájem svých stávajících, dlouholetých, a věrných zákazníků? Stejně tak je důležité myslet i na to, jak upoutat pozornost nových, potencionálních klientů. V obou případech firmy využívají například webové stránky, nebo profily na sociálních sítích, kde nejen, že prezentují své produkty, ale také upozorňují na různé akce, a podobně.

polokošile

Další možností, kterou firmy hojně využívají, jsou plakáty, letáky, nám všem dobře známé vizitky, nebo v některých případech dokonce billboardy. Ovšem chcete-li svou firmu nejen propagovat, ale také působit co možná nejvíce profesionálně, pak za zkoušku stojí reklamní textil, který může posloužit hned v několika směrech. Jednak se může jednat o profesionální uniformy pro Vaše zaměstnance, dále pak poslouží jak vhodný promo dárek pro Vaši věrnou klientelu, anebo jej může poskytnou ke koupi pro své zákazníky. Na výběr tak máte z celé řady střihů, barev, i materiálů, kdy například klasická trička s krátkým rukávem, tílka, nebo košile, mohou posloužit jako (výše zmiňované) uniformy.

mikina

Dále pak čepice, kšiltovky, mikiny, nebo bundy, mohou být vhodné k prodeji, a jako promo dárek Vás jistě nezklamou například klobouky, dětské oblečení, deky, nebo třeba šála. V nabídce tak máte velmi široké spektrum textilu, přičemž každý z nich Vám poskytne dostatek místa nejen pro logo Vaší firmy, ale také pro její název, heslo, nebo třeba malý, a jednoduchý obrázek, či piktogram. Zároveň Vás, ani Vaše zákazníky, jistě nezklame ani kvalita samotných produktů.

Sáčky se zipem mnoha velikostí pro univerzální využití

Nakupujte trvanlivé potraviny se slevou

Lidé, kteří se z etických důvodů a v zásadě i z důvodů zdravotních stali vegetariány, mají dvě podstatné výhody. Stravují se nejen zdravěji, ale i levněji, než ostatní populace, a zároveň mohou nakupovat výhodně se slevou trvanlivé potraviny. Nejsou to ovšem trvanlivé složky stravy v podob konzervované, zavařované či nakládané v nálevu, máme na mysli živé rostlinné zdroje, jako jsou luštěniny, celá obilná zrna, sušené ovoce, olejnatá semena, ořechy a mořské řasy. Podstatné je, že toto vše lze v domácnosti skladovat dlouhé měsíce, aniž by cokoli přišlo k úhoně. A nežli si pořizovat drahé dózy, které se musí přizpůsobit úložnému prostoru, dejte přednost zdravotně nezávadným polyetylenovým sáčkům se zipem. Jsou lehké, perfektně skladné a hlavně levné.

kancelářské sponky

Udělejte si pořádek v drobnostech

Když už jsme se zmínili o sáčcích větších rozměrů, rádi bychom naznačili, že existují i sáčky se zipem https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack velmi malé, pro různé drobnosti, které máte poházené a neroztříděné v zásuvkách psacího stolu. Vyšetřete si chvilku a udělejte si ve vašich věcech pořádek, sáčky jsou transparentní a máte díky nim dokonalý přehled o kancelářských potřebách, šroubcích, sponkách, náušnicích, řetízcích, flash discích a dalších drobnostech, které doma máte.

kolíčky na prádlo

Vezměte si sáčky na dovolenou

Dovolená se zipovými sáčky bude ještě o něco příjemnější. Můžete totiž do nich ukládat špinavé prádlo, které díky uzávěru nebude zapáchat. Do sáčků se zipem se vejde toaletní papír, který nenavlhne, hygienické potřeby, uchráníte v nich mobil před deštěm a budete mít na svém místě různé drobné předměty, které si na dovolenou berete s sebou, jako jsou kolíčky na prádlo, prací prášek, trvanlivé potraviny, zapalovač a zápalky, tužky, pastelky a propisky, karetní a deskové hry, mezizubní kartáčky, štětičky do uší, aroma oleje, svíčky do aroma lampy a mnoho dalších.

Zdravé občerstvení na večírek

Ačkoliv se u večírku počítá s tím, že bude na stole něco dobrého na zobání, čím dál víc lidí ocení zdravější dobroty, před smaženými brambůrky a tučnými dorty. Jaké zdravé pochutiny můžete hostům nabídnout, aby se do nich mohli s chutí a bez výčitek pustit?

Ořechy

Ořechy samy o sobě jsou velká dobrota. Namísto pražených a solených arašídů však zvolte ořechové směsi https://www.vesela-veverka.cz/orechove-smesi/, z nichž si vybere každý, a jsou dobré i bez zbytečné soli. V případě že však chcete zvolit sladkou variantou, není nic špatného na oříšcích v polevě, například v karamelové, čokoládové, v jogurtu, nebo ve skořici. Na tom si určitě pochutná každý mlsoun.

směs ořechů

Ovoce a zelenina

Správně servírované ovoce, nebo zelenina, může být skvělou volbou na stole na večírku. Jako dezert můžete udělat třeba čokoládové fondue, nakrájíte banán, jablko, a třeba jahody, které si hosté mohou namáčet v čokoládě dle svého. Co se zeleniny týče, můžete ji nakrájet, a servírovat k přikusování k ostatním dobrotám.

Sušené ovoce

Od věci ale není ani výborné sušené ovoce, které mohou vaši hosté křoupat. Nejlepší je ovoce sušené mrazem, které je výborně křupavé, ale zachová si svoji výbornou čerstvou chuť.

malinové makronky

Sýry

Kvalitní sýry jsou nejen zdravé, ale i velmi chutné. Na talíř nakrájejte mozzarellu, gyros sýr, balkánský sýr, goudu, a třeba přihoďte pár korbáčků. Uvidíte, jak rychle se po nich zapráší. Pokud chcete přidat na přikusování nějaké to pečivo, zvolte raději celozrnné.

Maso

Nabízíte-li maso, zvolte vždy jen to kvalitní. Například domácí uzené klobásky, masové koule, sekanou, kterou si sami připravíte.

A kde nakoupíte ty nejlepší dobroty, za rozumnou cenu? Sýry a zeleninu nakupujte nejlépe od místních farmářů, protože kvalita a chuť se liší od dovážených potravin. Co se oříšků a sušeného ovoce týče, největší výběr dobrot najdete na e-shopu Veselá veverka.

Rychlé a snadné teplo

Tepelná čerpadla? K čemu se vůbec používají? A jsou dostatečná? Cena bude určitě vysoká. Tyhle otázky si klade hodně domácností. Takže se tak trochu budeme bavit o topení. Vytápět domácnost můžeme různými způsoby. I u téhle činnosti jako je topení si můžeme ulehčit práci raz, dva.

S jakými typy topení se tedy můžeme setkat?

  • Tuhá paliva – na tuhá paliva prakticky funguje spousty domácností s rodinnými domy
  • Elektřina – se používá spíše do menších prostorů a setkáme se s nimi v panelákových bytech stejně jako s plynovým topením.
  • Plyn
  • Tepelná čerpadla – je novinkou několik let a spíše se s nimi počítá do novostaveb, ale určitě váš starší dům se nevylučuje

teplo

Tak přeci jen tuhá paliva zná opravdu každý. Tohle topení tuhými palivy přetrvává s velkým procentem domácností. Dřevo a uhlí. U toho uhlí se můžeme malinko pozastavit. Je to totiž palivo, které není moc podporováno ekologicky. Přitom emise můžou být při spalování uhlí nižší než u biomasy. Když topíme dřevem tak zase šetříme životní prostředí a je finančně lepší než třeba elektřina a plyn. Elektřina? Ta se vám vyplatí spíše při menších prostorách a hlavně výhodu je i jejích zateplení. Topení elektřinou je minimální znečištění životního prostředí, ale bohužel cena energii stále stoupá a to samé s cenou platí i u plynového topení. Takže často lidé od nich odpouštějí. Ale topení plynem a elektřinou je bez práce, takže si jen otočíte kolečkem, nebo nastavíte teplotu a máte doma teplo.

čerpadlo

Tak a konečně tepelná čerpadla.

Stali se oblíbenou variantou v nových domácností, ale nedají na ně dopustit i ti, kteří přešli například z tuhých paliv. Cena tepelného čerpadla Olomouc Sunus je přijatelná a obsluha jednoduchá. Mnoho lidí odradí pořizovací cena. Ano pořizovací cena je opravdu vysoká, ale i tak za tu cenu si tepelné čerpadlo zamilujete a nebudete litovat, že jste investovali do svého pohodlí. Protože čerpadlo vás prakticky nepotřebuje.

Poskočte si

Odjakživa je pohyb přirozenou součástí našeho života. Od prvních krůčků se nezastavíme až do pozdního věku. Je povinností rodičů, aby děti co nejvíce podporovali v jejich rozvoji a dopřávali jim maximum možností k aktivnímu pohybu. Aktivní dítě rovná se zdravé dítě. Máte rodinný domek a zahradu? Měli byste pořídit svým dětem dětskou trampolínu. Není nutné ji kotvit v zemi, kovový rám je z pozinkované oceli, odolné proti povětrnostním vlivům. Síť je dostatečné pevná, aby zachytila dítě v případě pádu. Odrazová plocha je z kvalitního polypropylenového materiálu. Budete-lis e o ni řádně starat, vydrží mnoho let. Dětská trampolína se prodává v několika velikostech. Vždy má ochrannou síť.

trampolina

Nikdo si nechceme ani představit, že by nastaly ještě někdy další lockdowny, ale i v běžném životě máme někdy chvíle, kdy se nám jednoduše po práci už nechce chodit s dětmi někam na dětské hřiště. Tzv. vypustit děti do zahrady je příjemné pro rodiče i děti. Děti skáčou a rodiče mají čas na kávu. Nenechávejte ale děti nikdy na trampolíně samotné, vždy buďte v dohledu. Skákáním na trampolíně se dá příjemným způsobem zpevnit tělo a určitě není tato aktivita jen pro děti.

trampolina

Za hodinku skákání na trampolíně spálíte dvakrát více než za hodinu zumby. Navíc za pár hodin zumby zaplatíte tolik jako za novou trampolínu. Hodně žen má problém jít cvičit do kolektivu, stydí se, takže skákání na trampolíně ve skrytu vlastní zahrady může být prima řešením. Máte pocit, že máte hyperaktivní dítě? Dopřejte mu dostatek pohybu na dětské trampolíně. Dětská trampolína se při dětských oslavách stane středem pozornosti všech dětí, a možná i dospělých. Nechte děti vyřádit se venku na zdravém vzduchu, budou spokojené, odolné proti nemocem a v neposlední řadě budou mít vždy důvod pozvat si na návštěvu kamarády a zařádit si s nimi do vyskákání posledních sil.

Váš osobní jedinečný styl

Když procházíte obchody, naleznete oblečení i doplňky všech možných druhů a stylů. Moderní, třpytivé, roztomilé, ghotické, punkové, sportovní, a mnoho dalších. Co když ale nezapadáte do žádné z těchto škatulek, a toužíte po něčem jedinečném, osobním? Vytvořte si svůj vlastní styl. Jak na to?

sluneční brýle

Oblečení

Nejlevnější variantou je si oblečení upravit dle svého. Pomocí různých barev na textil můžete navrhnout na již zakoupených kouscích oděvů vlastní vzory, motivy, nebo nápisy. Za pomoci nůžek, jehly a nití pak můžete oblečení zvětšit, zmenšit, přetvořit. V rámci šetrnosti můžete oblečení k tvoření nakoupit v second handech, nebo požádat přátele o kousky, které se chystají vyhodit. Z minisukně tak můžete udělat krásný topík. Na obyčejné šaty si můžete našít například perličky, nebo dřevěné korálky. Ze starých riflí lze snadno udělat pohodlné šortky, z velkého šátku zase stylové letní šaty. Je to jen a jen na vás.

V případě že nejste zrovna zruční, zkuste si najít šikovnou švadlenku, a pár kousků na míru si u ní objednat. Můžete si tak vybrat látku, střih, případně i aplikaci, nebo nášivky. Navíc tak přispějete k rozvoji drobných podnikatel, a budete mít kousky, které zaručeně nikdo nemá.

Šperky

Ti nejzručnější z vás si mohou zkusit šperky vyrobit sami. Není to však tak snadné, jak to vypadá, a je ideální předem navštívit nějaký kurz. Pokud chcete sázku na jistotu, můžete si nechat vyrobit šperky na míru, které budou dle vašich představ, a ponesou vaše poselství. U nás v česku tvoří jedinečné autorské šperky Adelvomack.cz šikovná klenotnice Adéla Vomáčková, jejíž šperky nelze s ničím jiným srovnávat. Nejlepším způsobem, jak získat přesně takový šperk, jaký chcete, je kontaktovat ji, a sejít se osobně.

zlatý náramek

Boty

Shánět ševce nejspíš nebude tak snadné, a určitě by vás to nepřišlo levně. Můžete si však upravit již koupené boty. Bílé tenisky lze pomocí barev na textil proměnit v umělecké dílo, na baleríny, či lodičky, lze pomocí speciálního lepidla přidat zdobení v podobě mašlí, aplikace, nebo korálků.

Můžeme vám nabídnout kvalitní autofolie

Vždycky mě zajímalo, jak to vlastně s tím tónováním autoskel je. Co se smí, co se nesmí, jaká je přístupná míra „neviditelnosti“ na zadních sedadlech a v kufru, a také, co řidiče vede k tónování skel u automobilu.

To méně zábavné je říct si, co se smí a nesmí, respektive, co je povolené a do jaké míry. Jak tomu bývá zvykem, na všechno existuje vyhláška, počínaje lékárničkou, zmiňovanou neviditelností za tónovanými autoskly, až po to, jak správně vozit domácí mazlíčky ve vozidle. Věděli jste, že i malinkatý pes musí být připoután bezpečnostním pásem? Dle velikosti lze samozřejmě dokoupit, nutno podotknout, jedině schválené redukce a rozšíření, aby se i tenhle malinkatý pejsek cítil bezpečně a komfortně, jako plnohodnotný člen posádky vozidla.

Nicméně zpět k tónování autoskel. Když se rozhodnete pro tuto úpravu, měli byste se obrátit na firmu, která má k tomuto Osvědčení o schválení technické způsobilosti typu konstrukční části vozidla nebo výbavy a má k tomu atest č. 3770.

autofolie

Například společnost nanofilms.cz tímto osvědčením disponuje a je v celém znění k náhledu a stažení. Společnost NANOFILMS s.r.o. sídlí v Brně. Na stránkách naleznete všechny potřebné technické specifikace jednotlivých variant provedení, které zde nebudu příliš rozvádět. Ono je vždycky nejlepší nechat si poradit od odborníků ideálně přímo na místě, případně využít kontaktní formulář.

štempl

Snad jen k základním požadavkům, nad kterými se každý zákazník při pořízení zamyslí. Proč vlastně zákazník tónování autoskel chce? Jde především o celkový komfort, díky UV ochraně se uvnitř nepřipálíte, zároveň autofólie Brno odráží světlo, takže auto není v letních měsících tak vyhřáté. Vysoká průzračnost je uvnitř zachována, správná volba typu zajistí přirozený vzhled, dlouhou životnost, barevnou stálost, a to vše bez negativního dopadu na životní prostředí. A když necháte na sedačce tašku s notebookem, nikoho jen tak asi nenapadne, že by tam mohla být. Stejně, jako se v práci nebudou divit, s kým to zase vyrážíte na oběd.

Neviditelnost je prostě fajn.

Přisazené stropní lustry

Umíte si v dnešní době představit život třeba jen s jedním světlem v místnosti? Zvykli jsme si kolem sebe mít plno lampiček, lamp a lustrů – neboli osvětlení lokální a centrální. Většinou vybíráme podle svého vkusu, stylu vybavení celého interiéru, anebo podle toho, kolik máme v kapse.

Jsou však případy, kdy ten správný lustr musíme vybrat bez ohledu na to, zda se nám líbí či nikoliv, ale jsme nuceni preferovat výhradně hledisko funkce – a to tehdy, máme-li příliš nízký strop. Pak přichází na řadu takzvaný přisazený lustr. Že nevíte, o co se jedná? Tak vám to maličko připomeneme: tato svítidla se instalují přímo k povrchu stropu. V místnostech se sníženým stropem není většinou možné instalovat mohutný závěsný lustr, byť by byl sebekrásnější – nedalo by se totiž pod ním procházet.

Hřejivý pocit domova

Ale že byste si museli přisazený lustr vybírat jen při sníženém stropu, to není vůbec podmínkou. Bude-li se vám líbit, či stylově zapadne do vašeho pokoje, nedejte se ničím odradit. Vybírat je možné z umírněných, ale i extravagantních modelů. Některé odvážnější designové kreace vás mohou přímo uchvátit.

Přisazené stropní lustry se vyrábí ze skla, plastu, kovu, dřeva i v kombinaci těchto materiálů; a navíc v mnoha barevných a tvarových provedeních. Nejsou vůbec náročné na prostor, a přitom dokáží upoutat pozornost. Tyto lustry mohou zcela ploché, ale také třeba víceramenné.

Funkce i styl

Ať již dáváte přednost kterémukoliv stylu, vždy si vyberete, protože vybírat je z čeho: vintage, rustikál, industrial, glamour či minimalismus. Záleží jen na vás. Některé přisazené lustry lze i směrovat; díky pohyblivé části soustředíte světlo tam, kde je právě nejvíc potřebujete. A abyste ušetřili, jako zdroj světla doporučujeme zvolit LED žárovky.

Přisazené stropní lustry se vyznačují moderním vzhledem a skvělými technickými vlastnostmi. Jen tak totiž mohou plnit funkci hlavního osvětlení interiéru.