Domácí bylinkové lázně

Mnoho bylinkových lázní v podobě ozdravné koupele si můžeme jednoduše připravit sami v pohodlí domova.

Tymiánová koupel při nachlazení

Při nachlazení je výborným pomocníkem. Pokud si ji dáme na začátku už při prvních příznacích, můžeme předejít horším fázím a nachlazení “vypotit” do rána.
Tymián dáme do sítka a zalijeme 1 až 2 litry horké vody 70° až 90° C. Necháme vylouhovat 2 až 24 hodin a připravený odvar nalejeme do horké koupele ve vaně, kterou jsme si předtím připravili.
Na postel si dáme osušku, abychom si měli rozpálení po koupeli kam lehnout a kde se budeme moci v klidu vydýchat.
Snažíme se vydržet v bylinné lázni co nejdéle. Po koupeli většinou následuje silné pocení. Je možné ji několikrát opakovat po vydýchání, dokud je voda dost teplá.
Ideální je absolvovat tuto kúru před spaním a hned po ní si lehnout pod peřinu. Necháme tak tělo v klidu pracovat a vypotíme všechny bacily.
rostliny meduňky

Pivní lázeň pro relax a na kožní problémy

Tuto koupel si lehce připravíme i doma. Stačí do vany s vodou přilít 2 až 5 litrů piva, záleží jen na tom, jak moc ji chceme mít koncentrovanou. Teplotu vody si připravíme podle toho, co nám vyhovuje. Ideální pobyt je alespoň 20 min a nejdéle, jak dlouho se vám bude v koupeli líbit.
Pivní lázně působí příznivě na uvolnění celého organismu, proto se doporučují, pokud se cítíme unavení nebo ve stresu. Výborné jsou také pro podporu léčby a hojení ekzémů.
Pokud si chceme užít opravdu nezapomenutelný relaxační zážitek, můžeme využít mnoha pivních lázní, která rostou jako houby po dešti, spolu s malými i většími pivovary. Můžeme si tak užít romantickou hodinku nebo pobyt s partnerem, kde dostaneme i místní pivo a zároveň si můžeme projít pivovar.
šišky chmele

Meduňková lázeň pro uvolnění

Vyrobíme si odvar z meduňky, stejným postupem jako u tymiánové koupele. Odvar nalejeme do vany s teplou vodou, teplotu volíme podle toho, co nám vyhovuje.
Meduňková koupel nádherně voní a působí příznivě na celý organismus. Uklidňuje nervovou soustavu a celkově uvolňuje celé tělo. Meduňková koupel dokáže doslova rozpustit všechny stresy a ulevit tak vašemu tělu, mysli i duši.
Pro doladění atmosféry pivních a meduňkových lázní, můžeme zapálit vonné svíčky nebo éterické oleje, pustit si oblíbenou hudbu nebo si připravit oblíbený nápoj.