Hodinky jako módní doplněk – Jak je vybrat a na co se při výběru zaměřit?

Hodinky už dávno neslouží jen ke zjišťování aktuálního času. Dnes jsou hodinky hlavně módním doplňkem. Jak a podle čeho hodinky správně vybrat?

Hodinky jako módní doplněk – Jak je vybrat a na co se při výběru zaměřit?

Když chceme zjistit, kolik je hodin, sáhneme obvykle po mobilním telefonu, hodinky na ruce dneska už nosíme spíše jako módní doplněk. Hodinky jsou skvělým módním doplňkem a dnes není výjimkou, že mají hodinky spoustu chytrých funkcí, takže se dají například propojit s mobilním telefonem a usnadňují nám čtení zpráv, volání nebo placení. Hodinky už umí i počítat kroky nebo nám ukážou, jak jsme v noci spali. Každopádně pokud chcete mít skutečně kvalitní hodinky, zaměřte se především na materiál, ze kterého jsou zhotoveny.

pexels-photo-705868

Který materiál je ten nejlepší

Nejčastěji se můžeme setkat s hodinkami kovovými nebo koženými. Moderní jsou ale i silikonové hodinky, které jsou ale spíše sportovní. Co se týče kovových materiálů, u těch se mějte na pozoru, hlavně pokud se jedná o hodinky vyrobené z různých slitin. V případě, že jsou hodinky zhotoveny z niklu, hrozí alergická reakce nebo podráždění kůže, což může nošení hodinek značně znepříjemnit. U kožených řemínků, vybírejte raději vždy jen pravou kůži, mnohem déle vydrží. Velmi designově zajímavé jsou i dřevěné hodinky Robswood.

pexels-photo-5895642

Dřevěné hodinky vypadají skutečně moc hezky, navíc si je můžete z části navrhnout i sami.

Na detailech záleží

I u hodinek se ale dívejte také na drobné detaily, které mohou být rozhodující. Kvalitní hodinky nemusejí být vždy jen ty nejdražší, hodně záleží na zpracování. Sledujte i to, zda jdou hodinky přesně, když s nimi potřesete, nemělo by v nich šramotit a samozřejmě se zaměřte i na design. Hodinky opravdu zdobí ruku svého nositele, takže i tohle je poměrně důležité. Mohlo by vás také zajímat, jakou mají hodinky baterii. Výdrž baterie je také důležitá.

Mezi detaily můžeme řadit i to, zda jsou hodinky vodotěsné, jak moc jsou odolné, což ale určuje zejména to, z jakého jsou vyrobeny materiálu. Kvalitní hodinky vám ale určitě mohou vydržet i dlouhé roky.