Kamenný koberec

Možná si říkáte, co asi takový kamenný koberec musí být. Věřte, že určitě nejste jediní, kteří to zatím ještě nevědí. Po přečtení našeho dnešního článku, už také budete patřit mezi ty, kteří vědí, oč se jedná. Možná se vám zalíbí na konec na tolik, že se rozhodnete si jej také do vašeho interiéru pořídit.
cihlová zeď.jpg
Kamenné koberce jsou považovány za jedno z těch nejmodernějších řešení, díky kterému oživíte nejen interiér domu nebo bytu, ale také zahrady či nájezdu do garáže. Jedná se o směs kamínků a pryskyřice, díky čemuž má naprosto dokonalé vlastnosti, které rozhodně oceníte a to nejen v domácnosti ale také při rekonstrukcích a stavbách kanceláří či obchodů.
Kromě toho, že jejich estetická stránka ohromí každého, mají navíc až nadčasovou životnost. Tento obklad je vhodný jak na podlahy, tak i stěny a to do interiéru i exteriéru. Za velkou výhodu bychom mohli považovat to, že se dá nanést i na povrch, který je nerovný. Díky tomu tedy zakryjete nejen praskliny, ale také spáry.
Pokud například potřebujete zakrýt staré a nevzhledné betonové plochy nebo starou zámkovou dlažbu, pak byste měli sáhnout právě po kamenném koberci.
Má velmi vysokou pevnost a odolnost. Odolnost je výborná už při menší tloušťce.
Oproti jiným řešením, jako je například dlažba nebo plovoucí podlaha nemá žádné spáry a určitě vás potěší i to, že při aplikaci nevznikají žádné zbytkové materiály ani odpady, takže je o práci méně. Lze zakrýt opravdu každou plochu a to navíc jakéhokoliv tvaru.
Materiál je přírodní, takže není zdravotně nezávadný a dokonce je i odolný vůči slunečnímu záření. Výborná je po něm i chůze bez bot, která je vážně příjemná.
barevné oblázky.jpg
Pokud dojde k nějakému poškození, lze dané místo velmi snadno a rychle opravit.
Takovou pokládku zvládne bez jakýchkoliv problémů šikovný kutil. Navíc na internetových stránkách firem, které nabízejí nejen kamenné, ale také mramorové koberce můžete najít i videa, kde se na samotnou pokládku můžete podívat.
Vybírat je navíc možné z celé řady velikosti kamínků. Jediné, nad čím musíte vážně uvažovat je to, zda chcete mít koberec mramorový, křemičitý nebo kamenný.