Pro Vaši zimní zahradu jsou sodíkové výbojky ideální

Věděli jste, že každá rostlina má svůj biorytmus? Stejně, jako to má třeba člověk. Ten také potřebuje minimálně 6 hodin spánku, aby byl fit.

Květiny mají také své potřeby.

Např. orchidej potřebuje světlo a tmu přesně napůl, a to po celý její život. To znamená 12 a 12 hodin. Nebo bazalka, která musí mít 11 hodin světla a zbytek tmu. To jsou věci, viďte? A pokud se i Vy rozhodnete pro zimní zahradu plnou kvetoucích rostlin, musíte si nastudovat spoustu informací o správném pěstování doma.

dům v zahradě

Světlo je potřebné!

A protože je světlo základním stavebním kamenem pro růst každé rostliny, je nutné se obeznámit i se správným osvětlením, které zajistí, např. sodíková výbojka 400w. Po přečtení mnoha informací zjistíte, že právě sodíková výbojka 400W je pro pěstování rostlin tím nejlepším a naprosto ideálním přísunem světla.

Oprašte znalosti ze školy.

Slovo fotosyntéza je všem dobře známé, protože všichni prošli základní školou. Ale jen pro oživení znalostí pár slov. Fotosyntéza je vlastně takový chemický děj, kdy dochází při přijímání světla listy rostlin k přeměně na kyslík. A v době tmy se v rostlině transformuje nashromážděná energie ze světla. Fotosyntéza je základem pro život na Zemi vůbec. A vaše budoucí výbojky 400W zajistí rostlinám dostatečné množství světla k jejich životu. Právě proto je světlo tak důležité, když chcete správně pěstovat rostliny ve své zimní zahradě.

zimní zahrada

S výbojkami 400W zvládnete všechno.

Zapojení sodíkové výbojky 400W není nic složitého. A se zavěšením si také nedělejte starosti. Ideální je co nejníže k rostlině. Ale musíte počítat s tím, že rostliny porostou, takže i výbojka 400 W jakoby poroste spolu s ní.

Chcete-li mít svou zimní zahradu krásnou a plnou života, nemyslete jen na to, aby rostliny měly potřebné živiny a dostatek vody. I světlo je velmi důležité! A tím ideálním světlem je rozhodně kvalitní sodíková výbojka 400W!