Metla lidstva


Lidé, co si nechají pro korunu vrtat koleno
Určitě ve svém okruhu známých znáte někoho, o kom byste toto mohli tvrdit. Takoví lidé jsou penězi úplně posedlí a jakmile uvidí byť jen sebemenší příležitost, jak přijít k penězům, tak se té příležitosti chopí a jdou i přes „mrtvoly“. Díky tomu jim ani nevadí, pokud by svým jednáním přišli o přátele nebo dokonce i o rodinu, nejdůležitější jsou pro ně peníze a nic jiného. Jediná rada je, se těmto lidem obloukem vyhnout, protože pak byste jednoho dne mohli zjistit to, že jste si akorát hřáli na prsou hada.
výhra v loterii
Chorobní šetřílci a spořílci
Zde je další skupina lidí, kterou všichni moc dobře znáte, jsou jimi ti, kteří si propočítávají všechno, kde by mohli ušetřit. Každý, kdo může někde ušetřit, tak je za tu skutečnost rád, ale zde se jedná o ty, kdo například objíždí všechny obchody, protože v každém mají levného něco jiného, kdo splachuje třeba jednou denně aby ušetřil na vodě apod. Když potom ovšem zjistíme, že ušetřené peníze na nic nemají a nepoužívají je, tak se nad tím rozum zastaví a ptáme se, na co je tedy mají. Vysvětlení je v tom, že se chtějí chlubit, jak mají hrozně moc peněz, ale nakonec se není čím chlubit, protože ten život pak stejně nestojí za nic. Sice ten dotyčný peníze má, ale k čemu, když je nevyužívá, existuje k tomu jedno přísloví: „peníze budou, ale my ne“. Šetření je fajn, ale za nějakým cílem, abychom si je mohli užít a jako vždy, všeho s mírou.
výpočet dle dokladů
Nejhorší jsou loterie a sázky
Další skupinou lidí jsou lidé, kteří vyhráli v loterii obrovské peníze. Na internetu kolejí různé příběhy lidí, kterým peníze změnili život k lepšímu, ale také lidí, které peníze dohnali na pokraj šílenství. V loterii se dají vyhrát pohádkové peníze, ale šance na výhru je velice malá, když už se to ale stane, musí si člověk dávat pozor co s penězi udělá. Každou chvíli slyšíte, jak někdo vyhrál a hned druhý den našel svou „životní lásku“ nebo v dalším případě si nejmenovaný výherce za výhru koupil zlaté řetězy a tolik šampaňského, aby s ním naplnil bazén a mohl se v něm vykoupat. Zkrátka a jednoduše, pokud vyhrajete v loterii, tak pozor na mocnou sílu peněz.