Jarní detox pleti

Slunce pomalu ukazuje svou moc a zima ztrácí své žezlo. Škody napáchané na pleti bohužel ale zůstávají. Působením chladu a mrazu je pokožka unavená, chybí ji hodně vláhy a živin.
krása z pampelišek

Hydratujte!

Základem krásné a zdravé pleti je hydratace. Nezapomeňte tedy dodávat nejen pleti,
ale i tělu dostatek tekutin. Nepřehánějte to ovšem s kávou či slazenými nápoji, tím pleti spíše škodíte.Dopřejte si konev dobrého, kvalitního čaje nebo si vytvořte vodu s mátou               a limetou. 

Čistota půl… krásy!

Čistota pleti je základ k tomu, aby byla pleť krásná a zdravá. Po zimě by se toto pravidlo mělo zapsat zlatým písmem! V zimě se totiž na pleti tvoří vrstva z odumřelých kožních buněk, a proto vypadá naše pleť unaveně a zašedle.  Přitom stačí opravdu málo –  čistit pleť dvakrát denně –ráno a večer.  Ráno tak odstraníte kožní maz a večer nečistoty a make-up které se na pleti usadily během dne.
krém na osušce
 
TIPY:
–          Ráno pleť čistěte lehkou emulzí anebo gelem.
–          Používejte samozahřívací masku, póry se krásně otevřou a pleť se tak bude daleko lépe čistit.
 

Sedřete se z kůže!

 Řeč je o peelingu. Ať už ho použijete doma, nebo se raději svěříte do rukou profesionálů, věřte, že odstraní odumřelé kožní buňky a Vaši pleť rozzáří. Dávejte ovšem pozor – netlačte příliš během čištění na pleť, mohla by se poškodit a napáchaly byste víc škody než užitku.
 
TIP:
–          Peeling používejte pouze v případě, že vaše pleť není podrážděná či velmi citlivá. V takovém případě použijte raději mycí gel s mikroperlami.
 

Omaskujte se!

Pleťové masky jsou doslova pohlazením pro namáhanou pokožku.  Na trhu jich je nepřeberné množství, ale pamatujte si, že ne každá je vhodná pro všechny druhy pleti. Čistící masky mají tendenci pleť ještě víc vysušit (zvlášť ty černé, které obsahují uhlí), naopak hydratační masky někdy ještě více zdůrazní vaši mastnou pleť.
Užíveje tedy masky podle typu Vaši pleti a nedejte na značku či obal. Masku aplikujte 1x – 2x týdně. Hitem jsou i domácí pleťové masky. Zkuste například skvělou AVOKÁDOVOU MASKU – jedno zralé avokádo rozmačkejte se lžičkou bílého jogurtu a lžičkou medu. Nechte účinkovat cca 20minut a poté omyjte.
 
TIP:
–          Aplikujete- li masku doma, nejdříve pleť napařte nad párou či po ní přejíždějte teplou vodou ve sprše. Teplo otevře póry a maska se tak lépe vstřebá a účinky jsou vyšší.
–          Pokud je Vaše pleť opravdu velmi vysušená, zkuste Noční masky – aplikují se na noc, rychle se vstřebávají a ráno se probudíte krásnější.
 

Vhodný krém je základ!

Opět ta hydratace! Tu můžete pleti dodat i výživnými krémy.Každá žena by měla mít krémy minimálně 2 – denní a noční. Denní krém by měl být hydratační, ale ne příliš hutný. Ale pozor! I u krémů platí, že je třeba vybírat podle typu pleti. Na noc by měl být krém lehké konzistence, aby nám neucpával póry.  Nanáší se v tenší vrstě než krém denní. Na jaře můžete začít používat i přípravky s SPF faktorem.
 
TIP:
–          Na jaro aplikujte fluidy. Jedná se o lehké přípravky jenž mají stejný účinek jako krémy.