Jarní detox pleti

Slunce pomalu ukazuje svou moc a zima ztrácí své žezlo. Škody napáchané na pleti bohužel ale zůstávají. Působením chladu a mrazu je pokožka unavená, chybí ji hodně vláhy a živin.
krása z pampelišek

Hydratujte!

Základem krásné a zdravé pleti je hydratace. Nezapomeňte tedy dodávat nejen pleti,
ale i tělu dostatek tekutin. Nepřehánějte to ovšem s kávou či slazenými nápoji, tím pleti spíše škodíte.Dopřejte si konev dobrého, kvalitního čaje nebo si vytvořte vodu s mátou               a limetou. 

Čistota půl… krásy!

Čistota pleti je základ k tomu, aby byla pleť krásná a zdravá. Po zimě by se toto pravidlo mělo zapsat zlatým písmem! V zimě se totiž na pleti tvoří vrstva z odumřelých kožních buněk, a proto vypadá naše pleť unaveně a zašedle.  Přitom stačí opravdu málo –  čistit pleť dvakrát denně –ráno a večer.  Ráno tak odstraníte kožní maz a večer nečistoty a make-up které se na pleti usadily během dne.
krém na osušce
 
TIPY:
–          Ráno pleť čistěte lehkou emulzí anebo gelem.
–          Používejte samozahřívací masku, póry se krásně otevřou a pleť se tak bude daleko lépe čistit.
 

Sedřete se z kůže!

 Řeč je o peelingu. Ať už ho použijete doma, nebo se raději svěříte do rukou profesionálů, věřte, že odstraní odumřelé kožní buňky a Vaši pleť rozzáří. Dávejte ovšem pozor – netlačte příliš během čištění na pleť, mohla by se poškodit a napáchaly byste víc škody než užitku.
 
TIP:
–          Peeling používejte pouze v případě, že vaše pleť není podrážděná či velmi citlivá. V takovém případě použijte raději mycí gel s mikroperlami.
 

Omaskujte se!

Pleťové masky jsou doslova pohlazením pro namáhanou pokožku.  Na trhu jich je nepřeberné množství, ale pamatujte si, že ne každá je vhodná pro všechny druhy pleti. Čistící masky mají tendenci pleť ještě víc vysušit (zvlášť ty černé, které obsahují uhlí), naopak hydratační masky někdy ještě více zdůrazní vaši mastnou pleť.
Užíveje tedy masky podle typu Vaši pleti a nedejte na značku či obal. Masku aplikujte 1x – 2x týdně. Hitem jsou i domácí pleťové masky. Zkuste například skvělou AVOKÁDOVOU MASKU – jedno zralé avokádo rozmačkejte se lžičkou bílého jogurtu a lžičkou medu. Nechte účinkovat cca 20minut a poté omyjte.
 
TIP:
–          Aplikujete- li masku doma, nejdříve pleť napařte nad párou či po ní přejíždějte teplou vodou ve sprše. Teplo otevře póry a maska se tak lépe vstřebá a účinky jsou vyšší.
–          Pokud je Vaše pleť opravdu velmi vysušená, zkuste Noční masky – aplikují se na noc, rychle se vstřebávají a ráno se probudíte krásnější.
 

Vhodný krém je základ!

Opět ta hydratace! Tu můžete pleti dodat i výživnými krémy.Každá žena by měla mít krémy minimálně 2 – denní a noční. Denní krém by měl být hydratační, ale ne příliš hutný. Ale pozor! I u krémů platí, že je třeba vybírat podle typu pleti. Na noc by měl být krém lehké konzistence, aby nám neucpával póry.  Nanáší se v tenší vrstě než krém denní. Na jaře můžete začít používat i přípravky s SPF faktorem.
 
TIP:
–          Na jaro aplikujte fluidy. Jedná se o lehké přípravky jenž mají stejný účinek jako krémy.

Pro krásu se musí trpět – své o tom vědí ženy v Africe

Krásná žena, která by uspěla po celém světě neexistuje. A nemám na mysli tolik propíraný kult hubenosti. Spíše vyložené extrémy, které najdeme pouze na určitých místech. Cestovatelé se asi podivovali, když spatřili ženy a dívky kmene Mursi, který sídlí v etiopském údolí Omo.

o   Jistě už každý z nás viděl v nějakém cestopisném dokumentárním filmu ženu, která měla spodní ret neuvěřitelných rozměrů. 
umělecké dílo z písku

V tomto kmenu je dívka mezi desátým a patnáctým rokem považována za dospělou. To znamená, že ji v nejbližší době nic příjemného nečeká. Jsou jí vyraženy dva až čtyři přední zuby a rozříznuta kůže pod spodním rtem. Její matka tam poté vloží dřevěnou zátku. Poté, co se ret zahojí, vkládá si dívka do otvoru stále větší talířek. Většinou se každá snaží, aby byl na konci co největší.

o   Čím větší talířek, tím je žena krásnější.

o   Některé mívají průměr až dvanáct centimetrů.

Tím pro ni ale bolest, spojená s touto okrasou, nekončí. Pokud jí zemře manžel, pak si tuto „parádu“ uřízne. Rázem je absolutně neatraktivní.
černé dítě

Dlouhé lebky už nejsou v módě

Poněkud zvráceně na nás může působit i další vynález pro zatraktivnění nejen ženského pohlaví. V Kongu byl pro kmen Mangbetu ideálem ženské krásy protáhlý tvar lebky. S jejím tvarováním začínali rodiče už po měsíci od narození dítěte. Jak známo, lebka ještě v té době není úplně vyvinuta a nejsou srostlé její části.

o   Hlavička se jednoduše upnula do nějaké dřevěné konstrukce nebo se obvázala a pevně stáhla.

Dnes jsou tyto zkrášlovací mučící praktiky zakázány. Ale je to podobné jako s ženskou obřízkou. Přesto, že je zakázána, praktikuje se dál.

·        Možná, že tuto módu převzali Afričané od dávných předků.

·        V Egyptě, v královských rodech, se totiž čas od času také vyskytl potomek s nepřirozeně protáhlou hlavou.

·        Tam za to ale nemohlo mrzačení, nýbrž incestní poměr v rodině.

–         Vlastně božský původ.

Menstruační kalíšek

                Nový trend? Zdá se, že ano!!! Zajímá Vás, co na tom všichni vidí? Přijde Vám to pořád nesmyslné? Mylím, že náš článek Vás předvědčí o pravém opaku!! 
 

1.      Pohodlnost

Znáte ten pocit, když Vás při použití menstruačních pomůcek pořád něco tlačí a nesedí? Tento pocit vás pomine, když se naučíte používat kalíšek. Zavádění bude ze začátku složitější, ale poté už budete maximálně spokojeny. Rychlé zavádění, úprava i vyměnění.
 červené krvinky

2.      Praktické

V tropický letních dnech máte velice silnou menstruaci a vymusíte zůstat doma, přitom všichni jsou u koupaliště.  S tímto je také KONEC! S kalíškem můžete do chlórovaného bazénu, moře i přírodního koupaliště.
Sport a mensturační kalíšek jsou také velcí kamarádi. Vůbec
Celou noc můžete spát, protože kalíšek je dostatečně velký a vydrží být zavedený celou noc.
 

3.      Ekologické

Skočítala jste si kolik peněz utratíte za hygienické pomůcky během menstruačního cyklu? Kolik odpodu vyprodukujete?
Menstruační kalíšek vydrží při běžném používání 5 až 10 let.
Za 5 let utratíte za hygienické vložky a tampóny až 5 600 Kč.
Za kalíšek za 5 let utratíte pouze 500 Kč. Je to jednorázová investice, která se Vám vrátí za necelých 6 mesíců.
 tampon na mentruaci

4.      Kalíšek a ženské tělo

·         Snížený výskyt nežádoucích bakterií- díky hladkému povrchu
·         Nevysušuje sliznici – na vysušené sliznici se více množí špatné bakterie
·         Díky pružnosti se dokáže přizpůsobit každé ženě
·         Nejsou v něm chemikálie jako v ostatních pomůckách
·         Antialergické- vyrobeno z nezávadného materiálu, testovaného a vhodného pro alergiky
·         Nevylučuje zápach
 

5.      Nevýhody menstruačního kalíšku

·         Počáteční zavádění může být složitější – první cyklus je pro ženu vždy těžký, kvůli zavádění kalíšku
·         Péče o kalíšek mimo domov- nejlepší je vyhledat toaletu  spojenou s umyvadlem, mít alespoň u sebe láhev s vodou a kapesníčky
·         Péče o kalíšek po menstruaci- umývání, vyváření, dezinfekce. Na trhu jsou i speciální nádobky s dezinfekcí, kam nalijete vodu a dáte do mikrovlnky

Čím si svítí moudří?

Ti, kdo nemají v hlavě temno, tedy ti, kterým už se v hlavě rozsvítilo, sázejí doma stejně jako i kdekoliv jinde, kde na to mají vliv, na moderní osvětlovací zařízení. Propagují a logicky i používají jen to nejmodernější, co je co možná nejúspornější a zároveň i nejtrvanlivější. Protože je jim nad slunce a všechny další zdroje světla jasné, že nižší spotřeba znamená nižší účty za elektřinu a delší výdrž úsporu díky menšímu počtu kusů, jež si musí člověk koupit.šroubovitá zářivka
Takoví jedinci pak sázejí výhradně na úsporné žárovky, zářivky a další zdroje světla od výhradně těch kvalitou nejproslulejších značek jako Philips, Osram, Duralamp nebo Megaman. Protože vědí, že nákupem něčeho podobného prospějí sobě i své peněžence. A vlastně i ekologii, protože ušetřená energie rovná se i ušetřené přírodní bohatství.
A tito pak svého rozhodnutí zásadně nelitují. Ani nemusí. Protože úsporné žárovky a zářivky Dulux dokonale splňují právě to, co pokrokový člověk od zdrojů světla očekává.
Kompaktní zářivky alias úsporné žárovky lze využívat jako hlavní stejně jako i doplňkový světelný zdroj, jenž se hodí do každého interiéru bez výjimky. Dobře slouží v obýváku, pracovně i ložnici, v dětském pokoji i koupelně, v dílně stejně jako v garáži. Ať tam či onde, všude šetří nemálo elektřiny a fungují déle, než by bylo i ještě před nemnoha lety vůbec myslitelné. Vždyť kdo z našinců by si nejen před listopadem 1989 pomyslel, že může nějaká ‚žárovka‘ vydržet dlouhé tisíce hodin, že?
Pokud někde tyto zdroje světla nalézáme, jde většinou o ty, jež mají patice typu E27 nebo E14. Kterážto označení bychom si možná měli poznamenat či zapamatovat, protože jde o typy, které se hodí do těch nejběžnějších z u nás používaných objímek. žlutá zářivka
Stejně jako bychom měli mít vždy na mysli i to, že je u tohoto typu svítidel důležitý i udávaný příkon, světelný tok a také teplota chromatičnosti. Zde se totiž jedná o údaje o tom, jaké ten který zdroj vyzařuje světlo. Což má význam, protože je nasnadě, že ne každá barva lahodí oku a ne každá je také příjemná při každé činnosti. A je něco jiného při tom kterém světle pracovat nebo usínat.
Ale každý tu určitě najde to pravé. Co mu poslouží a on na tom ještě ušetří.