Pro krásu se musí trpět – své o tom vědí ženy v Africe

Krásná žena, která by uspěla po celém světě neexistuje. A nemám na mysli tolik propíraný kult hubenosti. Spíše vyložené extrémy, které najdeme pouze na určitých místech. Cestovatelé se asi podivovali, když spatřili ženy a dívky kmene Mursi, který sídlí v etiopském údolí Omo.

o   Jistě už každý z nás viděl v nějakém cestopisném dokumentárním filmu ženu, která měla spodní ret neuvěřitelných rozměrů. 
umělecké dílo z písku

V tomto kmenu je dívka mezi desátým a patnáctým rokem považována za dospělou. To znamená, že ji v nejbližší době nic příjemného nečeká. Jsou jí vyraženy dva až čtyři přední zuby a rozříznuta kůže pod spodním rtem. Její matka tam poté vloží dřevěnou zátku. Poté, co se ret zahojí, vkládá si dívka do otvoru stále větší talířek. Většinou se každá snaží, aby byl na konci co největší.

o   Čím větší talířek, tím je žena krásnější.

o   Některé mívají průměr až dvanáct centimetrů.

Tím pro ni ale bolest, spojená s touto okrasou, nekončí. Pokud jí zemře manžel, pak si tuto „parádu“ uřízne. Rázem je absolutně neatraktivní.
černé dítě

Dlouhé lebky už nejsou v módě

Poněkud zvráceně na nás může působit i další vynález pro zatraktivnění nejen ženského pohlaví. V Kongu byl pro kmen Mangbetu ideálem ženské krásy protáhlý tvar lebky. S jejím tvarováním začínali rodiče už po měsíci od narození dítěte. Jak známo, lebka ještě v té době není úplně vyvinuta a nejsou srostlé její části.

o   Hlavička se jednoduše upnula do nějaké dřevěné konstrukce nebo se obvázala a pevně stáhla.

Dnes jsou tyto zkrášlovací mučící praktiky zakázány. Ale je to podobné jako s ženskou obřízkou. Přesto, že je zakázána, praktikuje se dál.

·        Možná, že tuto módu převzali Afričané od dávných předků.

·        V Egyptě, v královských rodech, se totiž čas od času také vyskytl potomek s nepřirozeně protáhlou hlavou.

·        Tam za to ale nemohlo mrzačení, nýbrž incestní poměr v rodině.

–         Vlastně božský původ.