Čím si svítí moudří?

Ti, kdo nemají v hlavě temno, tedy ti, kterým už se v hlavě rozsvítilo, sázejí doma stejně jako i kdekoliv jinde, kde na to mají vliv, na moderní osvětlovací zařízení. Propagují a logicky i používají jen to nejmodernější, co je co možná nejúspornější a zároveň i nejtrvanlivější. Protože je jim nad slunce a všechny další zdroje světla jasné, že nižší spotřeba znamená nižší účty za elektřinu a delší výdrž úsporu díky menšímu počtu kusů, jež si musí člověk koupit.šroubovitá zářivka
Takoví jedinci pak sázejí výhradně na úsporné žárovky, zářivky a další zdroje světla od výhradně těch kvalitou nejproslulejších značek jako Philips, Osram, Duralamp nebo Megaman. Protože vědí, že nákupem něčeho podobného prospějí sobě i své peněžence. A vlastně i ekologii, protože ušetřená energie rovná se i ušetřené přírodní bohatství.
A tito pak svého rozhodnutí zásadně nelitují. Ani nemusí. Protože úsporné žárovky a zářivky Dulux dokonale splňují právě to, co pokrokový člověk od zdrojů světla očekává.
Kompaktní zářivky alias úsporné žárovky lze využívat jako hlavní stejně jako i doplňkový světelný zdroj, jenž se hodí do každého interiéru bez výjimky. Dobře slouží v obýváku, pracovně i ložnici, v dětském pokoji i koupelně, v dílně stejně jako v garáži. Ať tam či onde, všude šetří nemálo elektřiny a fungují déle, než by bylo i ještě před nemnoha lety vůbec myslitelné. Vždyť kdo z našinců by si nejen před listopadem 1989 pomyslel, že může nějaká ‚žárovka‘ vydržet dlouhé tisíce hodin, že?
Pokud někde tyto zdroje světla nalézáme, jde většinou o ty, jež mají patice typu E27 nebo E14. Kterážto označení bychom si možná měli poznamenat či zapamatovat, protože jde o typy, které se hodí do těch nejběžnějších z u nás používaných objímek. žlutá zářivka
Stejně jako bychom měli mít vždy na mysli i to, že je u tohoto typu svítidel důležitý i udávaný příkon, světelný tok a také teplota chromatičnosti. Zde se totiž jedná o údaje o tom, jaké ten který zdroj vyzařuje světlo. Což má význam, protože je nasnadě, že ne každá barva lahodí oku a ne každá je také příjemná při každé činnosti. A je něco jiného při tom kterém světle pracovat nebo usínat.
Ale každý tu určitě najde to pravé. Co mu poslouží a on na tom ještě ušetří.