Můžu psa nechat na pár hodin bez dozoru?

Jsou lidé, kteří mají psa, který s nimi žije doma. Z psa, který by měl fungovat venku, si udělali doslova psa domácího, který s nimi nejenže spí v posteli, ale také se jim celý den válí pouze po gauči. Takoví lidé, když mají jít na den do práce, jsou kolikrát nervózní, aby to jejich miláček celý den sám doma vydržel. Opravdu si myslíte, že to bez vás daný pes nevydrží? Rozhodně vydrží.

Pokud danému zvířeti nachystáte do misky dostatek jídla a pití a navíc si daný pes umí sám otevřít dveře, když potřebuje zajít vykonat potřebu, rozhodně máte vyhráno. Kolikrát je navíc takový pes schopen i vydržet i celý den, pokud byste měli obavy, aby nebyl váš dům po celý den, než se vrátíte z práce, otevřený.

hnědý pes

Rozhodně neuděláte špatně, pokud daného psa necháte po celý den venku, protože pes patří hlavně ven a nikoliv do domácnosti.

Někteří lidé se jsou schopni kvůli něčemu takovému zcela vystresovat, ale rozhodně není důvod. Daný pes to bez vás těch pár hodin, než dorazíte z práce, opravdu zvládne.

Někteří lidé jsou na své psy natolik fixovaní, že kdyby mohli, tak kvůli nim nechodí ani do práce, aby jejich zvířecí miláček nebyl celý den doma sám. Něco takového už je ale šílené. Určitě je pěkné, že máte vaše zvířátko rádi, ale brát si kvůli němu dovolenou a to jen proto, abyste ve výsledku stejně seděli doma, je opravdu na pováženou.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že pes patří hlavně ven. Je to pro něj nejlepší a hlavně není venku natolik omezován, jako je například doma.

zlatý pes

Mnoho lidí navíc nesnese, pokud jsou všude psí chlupy a to zejména ti, kteří jdou na návštěvu k někomu, kdo má doma psa. Ne všichni jsou zvyklí na to, že chlupy jsou naprosto všude a to dokonce i na ručnících. Něco takového snese jen opravdu málokdo.

Bylo by dobré, kdyby se lidé naučili to, že pes patří hlavně ven a opravdu není potřeba se bát toho, že by to bez vás jeden den daný pes nezvládl, když budete například na svatbě nebo na oslavách narozenin. Jistě to bez vás vydrží, pokud mu nachystáte vše potřebné.