Jaké zvíře si pořídit do bytu

Do bytu samozřejmě nejsou vhodná všechna zvířata, ale určitě se nemusíte bát si zvíře pořídit. Akorát se pořádně zamyslete nad tím, jaké zvíře si pořídíte, protože to je opravdu zásadní.
Pes je snad nejoblíbenější domácí mazlíček v České republice. Psa najdete snad v každém paneláku několikrát, otázkou však je jestli je to správné. Pokud jste milovníky psů a chcete si nějakého pořídit, pak si prvně uvědomte, že pes bude potřebovat minimálně 3x denně pořádnou vycházku na vyvenčení a také vaši přítomnost. Sice jsou někteří psi, kteří společnost nevyhledávají, ale většina psů do bytu jsou společenská plemena, která budou rodinu kolem sebe opravdu potřebovat. Pokud jste denně 12 hodin v práci, určitě si psa nepořizujte.
zrzavý králíček
Kočky jsou méně náročné, vyžadují pravidelné čištění písku a doplňování krmiva a vody. Většina koček není příliš společenská a samota jim vyhovuje, takže ji můžete brát jako dobrou společnici do bytu. Rozhodně nebude nešťastná, když se zdržíte v práci. Navíc kočky jsou majestátní a krásní tvorové, kteří dokážou reprezentovat – můžete se s nimi pochlubit třeba na výstavě.
Morče, či králík je super mazlíčkem pro děti, dokážou se o ně ve většině případů dobře postarat. Králíci či morčata totiž nejsou extra náročné na péči, stačí jim jednou za čas vykydat a vyměnit podestýlku, doplňovat krmivo a vodu. Samozřejmě jsou vhodní i k mazlení, ale pozor někteří tito hlodavci mají tendence kousat.
šedé koťátko
Rybičky jsou často vnímané spíše jako dekorační prvek do domácnosti, což není zrovna dobře. I rybičky jsou živí tvorové a potřebují pravidelně čistit akvárium a měnit vodu, navíc vybavení a zařízení akvária není zrovna nejlevnější záležitost.
Ať se rozhodnete jakkoli, vždy si uvědomte, že zvířata jsou živí tvorové, které nemůžete jenom tak odložit. Vždy po Vánocích jsou všechny zvířecí útulky plné zvířat, které si lidé pořídili a vlastně je nechtějí.

Zvířata pro každého

Po pečlivých studiích se ukázalo, že zvířata značně přispívají k našemu zdraví. Nejenže prospívají dětem s nemocí zvanou autismus, ale také tu je možnost snížení šance na kardiovaskulární poruchy. Dále uvolňují od stresu, deprese a dalších psychických nemocí.
Vezměte si takovou kočku. Po náročném dni si sednete, mazlíček k vám přiběhne, párkrát vám olíže ruku a usadí se na klíně, kde spokojeně přede, protože ví, že se má dobře. A hned se máte dobře i vy. Kouzla? Možná.
spící kočka
 Kočka, stejně jako pes, při spokojenosti vylučuje hormon zvaný endorfin (hormon štěstí, chcete-li), takže když je šťastné zvíře, jste i vy. Vězte, že jakmile si jednou pořídíte mazlíčka, budete mít větší chuť do života už jen díky nim.

Mazlíčci a jejich funkce
Pokud pracujete v kanceláři bez téměř žádného pohybu (nepočítáme běhání šéfovi pro kafe) a nechodíte přesčasy o víkendech, měli byste si pořídit psa. Stejně jako vy, i on potřebuje pohyb na čerstvém vzduchu po náročném dni. Proč si s ním nejít zaběhat? Nebo se projít do parku, abyste se oba seznámili s novými lidmi či zvířaty?
border kolie
Vaše povaha se zrcadlí ve výběru zvířete. Pokud jste introvertního uzpůsobení, většinou si zvolíte klidnější zvíře, se kterým se nemusíte nikde ukazovat venku. Taková kočka je přímo pro vás. Jak bylo zmíněno, značně snižuje šanci na psychická onemocnění díky jejímu předení. Výhodou je, že se o ní nemusíte tak starat, jako o psa. Kočka vyžaduje méně pozornosti. Zčásti je to proto, že prospí i 16 hodin denně.
červený papoušek

Bydlíte sami a nemáte si s kým povídat? Vaše upovídanost se může projevit i na tom, že si pořídíte mluvícího papouška. Naučte ho cokoliv, od pozdravu až po sprostá slova. Ale pozor, pokud nejste připraveni slyšet nadávky i přes noc, zvažte tuto volbu. Vaše komunikace se ihned zlepší, jelikož můžete slyšet i jeho odezvu. A v práci se můžete chlubit tím, že máte velmi upovídaného přítele. J

Můžu psa nechat na pár hodin bez dozoru?

Jsou lidé, kteří mají psa, který s nimi žije doma. Z psa, který by měl fungovat venku, si udělali doslova psa domácího, který s nimi nejenže spí v posteli, ale také se jim celý den válí pouze po gauči. Takoví lidé, když mají jít na den do práce, jsou kolikrát nervózní, aby to jejich miláček celý den sám doma vydržel. Opravdu si myslíte, že to bez vás daný pes nevydrží? Rozhodně vydrží.

Pokud danému zvířeti nachystáte do misky dostatek jídla a pití a navíc si daný pes umí sám otevřít dveře, když potřebuje zajít vykonat potřebu, rozhodně máte vyhráno. Kolikrát je navíc takový pes schopen i vydržet i celý den, pokud byste měli obavy, aby nebyl váš dům po celý den, než se vrátíte z práce, otevřený.

hnědý pes

Rozhodně neuděláte špatně, pokud daného psa necháte po celý den venku, protože pes patří hlavně ven a nikoliv do domácnosti.

Někteří lidé se jsou schopni kvůli něčemu takovému zcela vystresovat, ale rozhodně není důvod. Daný pes to bez vás těch pár hodin, než dorazíte z práce, opravdu zvládne.

Někteří lidé jsou na své psy natolik fixovaní, že kdyby mohli, tak kvůli nim nechodí ani do práce, aby jejich zvířecí miláček nebyl celý den doma sám. Něco takového už je ale šílené. Určitě je pěkné, že máte vaše zvířátko rádi, ale brát si kvůli němu dovolenou a to jen proto, abyste ve výsledku stejně seděli doma, je opravdu na pováženou.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že pes patří hlavně ven. Je to pro něj nejlepší a hlavně není venku natolik omezován, jako je například doma.

zlatý pes

Mnoho lidí navíc nesnese, pokud jsou všude psí chlupy a to zejména ti, kteří jdou na návštěvu k někomu, kdo má doma psa. Ne všichni jsou zvyklí na to, že chlupy jsou naprosto všude a to dokonce i na ručnících. Něco takového snese jen opravdu málokdo.

Bylo by dobré, kdyby se lidé naučili to, že pes patří hlavně ven a opravdu není potřeba se bát toho, že by to bez vás jeden den daný pes nezvládl, když budete například na svatbě nebo na oslavách narozenin. Jistě to bez vás vydrží, pokud mu nachystáte vše potřebné.

Když člověk miluje zvířata…

Je jasné, že když člověk miluje zvířata, je schopen s nimi dělat i věci, které lidé nepovažují za vhodné. Příkladem může být spaní v posteli s daným zvířetem. Jsou lidé, kteří mají doma snad každé zvíře, na které si jen vzpomenete. Pokud k nim jde někdo na návštěvu, daný člověk má mnohdy pocit, že přišel do zoologické zahrady.

Někteří lidé jsou schopni zvířatům obětovat svůj život a aby nějakým způsobem vydělávali, zvelebí svou zahradu nebo i interiér domu tak, aby mohl daný člověk pozívat lid na prohlídku a vybírat tak peníze, ze kterých bude poté fungovat. I něco takového mnoho lidí dnes dělá a opravdu jim něco takového vydělává moc hezké peníze. Je ale jasné, že bude potřeba o něčem takovém dát vědět světu, aby lidé věděli, že vzniklo další místo, kam mohou zavítat a podívat se, jak může vypadat život se zvířaty.

pěkná ovce

Po České republice najdete mnoho lidí, kteří to tímto způsobem dělají a kteří si díky tomu již přišli na velmi pěkné peníze. Je jasné, že vydělané peníze člověk použije na to, aby jak interiér, tak i exteriér vypadal co nejlépe a kromě toho, aby zvířatům nic nechybělo. Jestliže máte ve svém okolí někoho, kdo si něco takového vytvořil, měli byste se zajít podívat. Jistě ta podívaná bude stát za to. Je pravda, že člověk všude něco takového jen tak neuvidí a tak pokud chcete mít zážitek, určitě se vyplatí takhle někam zavítat.

spící liška

Věříme, že i vy byste mohli být překvapeni tím, co všechno dokáží někteří lidé udělat a zařídit a to jen proto, že jsou milovníky zvířat. Věřte, že i vy můžete být v dnešní době něčím překvapeni, protože něco takového uvidíte jen málokde. Pokud budete mít možnost něco takového navštívit, určitě toho využijte, protože budete velmi překvapeni. Pokud rádi objevujete něco nového, jistě něco takového oceníte. Nestyďte se takhle k někomu zavítat. Jistě bude daný člověk velmi rád za dalšího návštěvníka.