Jaké zvíře si pořídit do bytu

Do bytu samozřejmě nejsou vhodná všechna zvířata, ale určitě se nemusíte bát si zvíře pořídit. Akorát se pořádně zamyslete nad tím, jaké zvíře si pořídíte, protože to je opravdu zásadní.
Pes je snad nejoblíbenější domácí mazlíček v České republice. Psa najdete snad v každém paneláku několikrát, otázkou však je jestli je to správné. Pokud jste milovníky psů a chcete si nějakého pořídit, pak si prvně uvědomte, že pes bude potřebovat minimálně 3x denně pořádnou vycházku na vyvenčení a také vaši přítomnost. Sice jsou někteří psi, kteří společnost nevyhledávají, ale většina psů do bytu jsou společenská plemena, která budou rodinu kolem sebe opravdu potřebovat. Pokud jste denně 12 hodin v práci, určitě si psa nepořizujte.
zrzavý králíček
Kočky jsou méně náročné, vyžadují pravidelné čištění písku a doplňování krmiva a vody. Většina koček není příliš společenská a samota jim vyhovuje, takže ji můžete brát jako dobrou společnici do bytu. Rozhodně nebude nešťastná, když se zdržíte v práci. Navíc kočky jsou majestátní a krásní tvorové, kteří dokážou reprezentovat – můžete se s nimi pochlubit třeba na výstavě.
Morče, či králík je super mazlíčkem pro děti, dokážou se o ně ve většině případů dobře postarat. Králíci či morčata totiž nejsou extra náročné na péči, stačí jim jednou za čas vykydat a vyměnit podestýlku, doplňovat krmivo a vodu. Samozřejmě jsou vhodní i k mazlení, ale pozor někteří tito hlodavci mají tendence kousat.
šedé koťátko
Rybičky jsou často vnímané spíše jako dekorační prvek do domácnosti, což není zrovna dobře. I rybičky jsou živí tvorové a potřebují pravidelně čistit akvárium a měnit vodu, navíc vybavení a zařízení akvária není zrovna nejlevnější záležitost.
Ať se rozhodnete jakkoli, vždy si uvědomte, že zvířata jsou živí tvorové, které nemůžete jenom tak odložit. Vždy po Vánocích jsou všechny zvířecí útulky plné zvířat, které si lidé pořídili a vlastně je nechtějí.