Uklízejte bez obav

Na to, že máme domácnost dokonale uklizenou jsme si zvykli a povařujeme to za běžnou věc. Ovšem chemické čistící prostředky, které se běžně při úklidu využívají, obsahují škodlivé látky jako jsou např. žíraviny, dráždivé a karcinogenní látky.
mop a vědro

Je třeba si uvědomit, že běžné chemické přípravky na podlahy, toaletu, či přípravky na sklo obsahují chemikálie, které nejenže dokonale čistí a odmašťují, ale jejich zbytky v domácnosti zůstávají, čímž s nimi přicházíme také do styku. Pak se nemůžeme divit, že trpíme alergiemi, bolestmi hlavy, kožními potížemi a dalšími nepříjemnými zdravotními potížemi.
Dalším neblahým důsledkem používání chemických čistících prostředků je jejich ekologická stopa. Chemikálie, které doma používáme, jednoduše spláchneme do toalety, ovšem kontaminovaná voda pak znečišťuje povrchové i spodní vody, půdu i ovzduší.  
osušky v pračce
Mnoho lidí si již začalo uvědomovat nebezpečí klasických chemických čistících prostředků a k úklidu své domácnosti začali přistupovat ekologicky, udržitelně a šetrně. A díky tomu neškodí sobě a svým nejbližším, ale i celému širokému okolí.
Možností, jak ekologicky pečovat o domácnost je mnoho.Můžete si vyrobit vlastní čistící prostředky, ale pokud nás tlačí čas, nejjednodušší je nakoupit si hotové ekologické prostředky. Výběr je velmi široký, neboť firem a obchodů, jenž alternativy k běžným chemickým čistícím prostředkům nabízejí, je v současné době velká řada. Ovšem je třeba se připravit na to, že takové prostředky jsou poněkud dražší.
Ekodrogerii nabízí například česká společnost Tierra Verde, s. r. o., která na našem trhu s úspěchem působí již od roku 1993.V jejich sortimentu si můžete vybrat mnoho kvalitních a účinných ekologických výrobků, které jsou šetrné k lidem i životnímu prostředí, protože neobsahují dráždivé látky a další jedy.
Jedním z nejoblíbenějších výrobků je univerzální čistič Yellow & Blue, který můžete používat k čištění běžných omyvatelných domácích povrchů, jako je třeba dlažba, obklady, korkové, dřevěné a laminátové podlahy, lino, či PVC. Vhodný je i k mytí kuchyňských linek, dřezů a umyvadel. Výrobek je šetrný k pokožce, nezpůsobuje alergické reakce. Obsahuje přírodní účinné látky a je biologicky odbouratelný.
kartáč na nádobí
Zajímavou alternativou jsou i čistící prostředky britské rodinné firmy Bio-D.Jejich výrobky jsou vyráběné s maximální pečlivostí, z rostlinných surovin a s minimální ekologickou stopou. Jejich Bio-D čistič pro dům a zahradu nejenže účinně a ekologicky čistí, ale navíc obsahuje i dezinfekční složku.
Ekologické čistící prostředky vhodné k úklidu domácnosti, ale i na praní prádla a mytí nádobí, koupíte např. v e-shopu Econea, v DM Drogerii atd. Možností je opravdu mnoho, ale změna je jen na vás.