Zvířata pro každého

Po pečlivých studiích se ukázalo, že zvířata značně přispívají k našemu zdraví. Nejenže prospívají dětem s nemocí zvanou autismus, ale také tu je možnost snížení šance na kardiovaskulární poruchy. Dále uvolňují od stresu, deprese a dalších psychických nemocí.
Vezměte si takovou kočku. Po náročném dni si sednete, mazlíček k vám přiběhne, párkrát vám olíže ruku a usadí se na klíně, kde spokojeně přede, protože ví, že se má dobře. A hned se máte dobře i vy. Kouzla? Možná.
spící kočka
 Kočka, stejně jako pes, při spokojenosti vylučuje hormon zvaný endorfin (hormon štěstí, chcete-li), takže když je šťastné zvíře, jste i vy. Vězte, že jakmile si jednou pořídíte mazlíčka, budete mít větší chuť do života už jen díky nim.

Mazlíčci a jejich funkce
Pokud pracujete v kanceláři bez téměř žádného pohybu (nepočítáme běhání šéfovi pro kafe) a nechodíte přesčasy o víkendech, měli byste si pořídit psa. Stejně jako vy, i on potřebuje pohyb na čerstvém vzduchu po náročném dni. Proč si s ním nejít zaběhat? Nebo se projít do parku, abyste se oba seznámili s novými lidmi či zvířaty?
border kolie
Vaše povaha se zrcadlí ve výběru zvířete. Pokud jste introvertního uzpůsobení, většinou si zvolíte klidnější zvíře, se kterým se nemusíte nikde ukazovat venku. Taková kočka je přímo pro vás. Jak bylo zmíněno, značně snižuje šanci na psychická onemocnění díky jejímu předení. Výhodou je, že se o ní nemusíte tak starat, jako o psa. Kočka vyžaduje méně pozornosti. Zčásti je to proto, že prospí i 16 hodin denně.
červený papoušek

Bydlíte sami a nemáte si s kým povídat? Vaše upovídanost se může projevit i na tom, že si pořídíte mluvícího papouška. Naučte ho cokoliv, od pozdravu až po sprostá slova. Ale pozor, pokud nejste připraveni slyšet nadávky i přes noc, zvažte tuto volbu. Vaše komunikace se ihned zlepší, jelikož můžete slyšet i jeho odezvu. A v práci se můžete chlubit tím, že máte velmi upovídaného přítele. J