Učím se hraním her

Myslíte si, že je hraní her k ničemu? Že to žere čas, občas i peníze a hlavně je to největší zabiják zdravého pohybu u dětí? Samozřejmě, že máte pravdu, pokud se to ovšem s tím hraním přehání. Máme pro vás ale několik důvodů, proč nechat své dítě alespoň jednu hodinu denně hrát na počítači – a hlavně online hry.
 dítě a počítačové hry

1)      Učí se cizí jazyk

Spousta těchto online her je v angličtině, a to kompletně celá bez výjimek. Jsou i překlady do češtiny, ale pokud to má mít nějaký efekt, jen nechte své dítě podusit. Protože online hry hrají děti a dospělí po celém světě, jediným jazykem univerzálním se tak stává angličtina, kterou dnes umí alespoň tak nějak kouskovaně každý – a není to jenom psaní si v angličtině, je to hlavně čtení a poznávání nových slov, neboť takové hry obsahují i tuny cizojazyčného textu. Přirovnali bychom to tak trochu k kamarádovi na dopisy (pen pal). Dítě či mladiství si nevědomky a sám od sebe procvičuje angličtinu a přichází na slova, která by ho v životě škola nenaučila.
 

2)      Rychlejší reakce, větší koordinovanost

I co se týče bezmezných stříleček, nejedná se o pouhou bezduchou zábavu, ale o koordinovanou aktivitu přesných pohybů, bystrých smyslů, a hlavně spolupráce uvnitř týmu. Děti a mladiství se tak naučí alespoň základům týmové spolupráce, a hlavně se jim zbystří reakce a smysly. Ne na radno se říká, že profesionální hráči mají bleskurychlé reakce a často dokáží sledovat a plnit více úkonů najednou.
 

3)      Odreagování

Všichni, kdo hrají hry, se občas naštvou, to k tomu ale zkrátka patří. Někteří se možná naštvou až moc a z hněvu ukončí hru, časem se ale naučí, že musí akceptovat i tu porážku a naučit se trochu fungovat, i přesto, že se zrovna nedaří.
 
 pákový ovladač
Samozřejmě, že nadměrné hraní her není také naprostý ideál, všeho moc škodí. Pokud si ale vaše dítě občas najde čas na nějakou tu hru, neměly by vám okamžitě stát vlasy na hlavě. Možná je to přece jen o trochu lepší než sezení u televize a slepé přepínání programů.