Údržba bazénu

Potřebné vybavení

Když si pořizujeme bazén, tak musíme počítat s tím, že si k němu budeme muset dokoupit i potřebné příslušenství, abychom jej mohli naplno a bez potíží využívá. První věcí je filtrace, kterou bychom měli také začít, protože se nám stará o čistotu vody. Ta jde systémem přes filtr, který zachytí nečistoty a pokračuje zpět do bazénu. Tento koloběh by měl být zvládnout několikrát denně s veškerou vodou v bazénu.

bazénová voda

Mezi nejúčinnější filtr se řadí písková filtrace, protože ta dokáže zachytit i velmi malé nečistoty. Pro čištění stěn a dna je potřeba mít bazénový vysavač. Kromě nečistot se musíme postarat o to, aby voda měla vhodné chemické vlastnosti a nevznikali nám zde třeba zelené organismy. K tomu slouží speciální chemie, která zajistí i vhodné pH. Dále je výhodné koupit plachtu, protože ta zabraňuje zbytečnému padání nepořádku přímo do vody. Dále se pořizují různé pomůcky jako je síťka na teleskopické tyči.

Chlórová chemie

Stojatá voda je mnohem náchylnější na tvorbu různých zelených organismů, přičemž postupně se voda začíná stále více zelenat. Proto řada míst, kde by se mohlo koupat musí být označená zákazem, protože koupání by našemu zdraví moc neprospělo. Abychom se vyhnuli takové situaci u vlastního bazénu, tak můžeme využívat chlóru. Ten je velmi známý a rozšířený, takže jste se s ním jistě už někde setkali, a to třeba na veřejném koupališti.

čistý bazén

Je to taková dezinfekce, která zajišťuje dobrý stav vody v dlouhodobém horizontu. Je nutné dodržovat správné dávkování, což se odvíjí podle velikosti bazénu. Abychom nemuseli přesně odměřovat množství a sypat jej do bazénu, tak můžeme kupovat tablety, jenž mají přesnou váhu, a především se ve vodě rozpouští postupně. Pro používání tohoto typu stačí použít plovák na chlórové tablety, kde stačí měnit právě tablety a o více se starat nemusíme.