Uspořte při svícení v domácnosti

Pečlivě jste vybírali spotřebiče do vaší kuchyně, při výběru televizoru jste porovnávali energetickou náročnost a i u pračky jste dbali na to, aby její provoz byl co nejúspornější. Přesto vám rok od roku chodí vyúčtování za služby na vyšší a vyšší částku.lamp

Hlavu vzhůru! A to nejen obrazně, skutečně máme na mysli, abyste zvedli svůj zrak ke stropu, do míst, kde se nachází vaše osvětlení. Stále ke svícení používáte zastaralý typ žárovek? Nepřijde vám zbytečné platit za žárovku, která ke svícení spotřebuje jen malou část energie a zbylou energii přemění na teplo? Taková žárovka je spíše ohřívačem než osvětlením a vy na její provoz opravdu doplácíte nemalou částkou. Nové zářivky jsou z pohledu svítivosti stejně výkonné, avšak pro svůj provoz potřebují mnohem menší energii. Při jejich rozsvícení tak budete platit pouze za produkci světla a nikoliv za produkci tepla, jako doposud.

Při volbě konkrétního typu nového osvětlení si prostudujte nejen výkonost nové zářivky, ale i ostatní parametry. Úsporné zářivky se liší i podle barvy světla, které produkují a podle úhlu rozptylu světla. Teplejší odstín světla se vám bude hodit do obývacího pokoje, nebo do ložnice, protože takové světlo navozuje pocity relaxace. Studenější odstíny oceníte všude tam, kde pracujete, nebo se potřebujete více soustředit. Tedy v kuchyni a při osvětlení kuchyňské linky a v zářivkách nad pracovním stolem.

Úsporné zářivky vám nebudou šetřit peníze jen při každodenním svícení. Jejich efektivitu poznáte i při nákupech nových kusů. Jak často jste museli měnit žárovku ve vaší domácnosti? Třeba i několikrát do roka! Oproti tomu, nový typ zářivek vám vydrží mnohem déle. Nový kus tak budete pořizovat až za několik let!

S pořízením nového osvětlení do vaší domácnosti ušetříte hned dvakrát!bulb1