Zářivka jako kruh

Jestliže máte rádi hádanky, tak bychom tu jednu měli. Jestli patří k těm jednodušším nebo složitějším, to už posuďte sami. Otázky budou dvě, ale míří jen k jedné věci.

1) Vypadá to jako sportovní volant do závodního auta, ale není to volant.
2) Vypadá to jako knipl v letadle, ale není to knipl neboli řadící páka.

lustr v noci

Ještě chvilku. A už to prozradíme. Je to kruhová zářivka. Když se řekne zářivka, většinou si každý představí dlouhou skleněnou trubku. Tak bylo možné vidět zářivku dříve. Od té doby se ale mnohé změnilo a dnes si ji můžete pořídit v několika dalších variantách. Jednou z nich je právě kruhová zářivka. Ta našla své využití zejména ve speciálních stropních svítidlech. Potrpíte-li si na zajímavé designové výstřelky, pak možná tento nevšední tvar také oceníte.

o Pokud byste totiž do svého interiéru požadovali velice ploché osvětlení, určitě byste si do něho nepořídili klasickou žárovku.

o Pak by váš lustr nevypadal jako osvětlení, ale spíše jako odkvetlá podzimní kopretina.

Kam se kruhová zářivka hodí

Takto tvarovaná zářivka má své využití i v kancelářích a veřejných prostorách, ve kterých máme na osvětlení především dva požadavky.

a) Nutnost opravdu výkonného světla.
b) Uspoření místa.

staré lustry

Jelikož kruhové zářivky vyrábějí kvalitní a známí výrobci, jsou jejich výhody daleko širší. Samozřejmostí je vysoká svítivost, a přitom nízká spotřeba. Ale to platí právě jen v tom případě, pokud sáhnete po kvalitě.
· Jednu nevýhodu možná zářivka má.
– A to, že není vhodné ji často zhasínat a opět rozsvěcet.

Pokud si ji ale nedáte například na toaletu nebo do koupelny, pak tento problém řešit nebudete muset. Jestliže dodržíte četnost spínání přibližně osmkrát dohromady za celý den i noc, pak vám zářivka vydrží až dvanáct tisíc hodin. Doba mezi vypnutím a opětovným zapnutím by měla tedy trvat asi půl hodiny.