Zahradní technika

Zahradní technika je neocenitelný pomocník při úpravě zahrady. Po zahradní technice nemusíte sáhnout jen při úpravě trávníku, i když právě tady se nám nabízí využití různých druhů sekaček. Pro opravdové lenochy bude tou pravou volbou využití robotické sekačky. Nastavíte si požadovaný program a v klidu si můžete na terase vypít kávu. Robotická sekačka už udělá všechnu práci za vás a vy se nemusíte o nic starat.
sekačka se zásobníkem
K založení dokonalého zeleného a hustého trávníku vám bude chybět výkonný elektrický provzdušňovač díky, kterému nemusíte trávník vertikulovat manuálně.
Při zahradnických pracích rozhodně nevyužijeme pouze sekačky na trávu. Po celé vegetační období nás čeká na zahradě ještě spousta jiné práce. Společně s úpravou trávníku jde ruku v ruce úprava živého plotu. Můžeme samozřejmě zvolit úpravu živého plotu manuálními nůžkami nebo si vzít na pomocelektrické nůžky. S minimální pracností budete mít upravený živý plot do požadovaného tvaru.
sekačka před domem
Nepostradatelným pomocníkem se vám stane křovinořez nebo strunová sekačka, která se bude spíše hodit pro menší zahrady. Bez potíží vysekáte trávu v hůře dostupných místech kolem domu, mezi záhony nebo ve špatně dostupných místech zahrady. Práci se strunovou sekačkou zvládnou bez potíží i ženy.
Kultivátor vám pomůže udržet úrodnou půdu díky prokypření, ke kterému ho použijete. Budete osvobozeni od kypření půdy rýčem.
Nepřejete si na podzim hrabat stále dokola spadané listí, a přesto chcete, aby vaše zahrada byla dokonale upravená? Hrabání listí je nikdy nekončící práce. Nezoufejte a vezměte si na pomoc vysavače listí. Úplně práce zbaveni sice nebudete, ale rozhodně si ji zjednodušíte a úklid listí si alespoň zjednodušíte a zefektivníte.
zahradní kolečko
V zimě oceníte použití sněhové frézy.
Zahradní techniku využijete bezezbytku celoročně. Ušetříte si nejen čas, ale hlavně namáhavou práci.
 

Sestavte si vlastní herní počítač

Co se týče hraní her, jsou dnes na piedestalu herní konzole a domácí stolní počítače se v popularitě těsně krční pod nimi. Důvodů je celá řada. K tomu, abyste si mohli zahrát na konzoli v podstatě potřebujete pouze televizi a ovládač, který ale bývá součástí zařízení. Pokud máte kvalitní televizní přijímač, nemělo by pro vás být složité pařit od nevidím do nevidím. Co se týče počítače, ten potřebuje daleko více komponentů, a navíc je mnohem dražší, zvláště, pokud toužíte po opravdu super mašině, která utáhne na ty nejvyšší detaily i ty nejnovější herní pecky.

černý hrnek za pc

Dobrý procesor

Základem každého počítače, ať už se jedná o kancelářský typ, nebo herní model, je samozřejmě procesor, který by měl být zvláště v tom druhém případě na vysoké úrovni. To znamená, že by měl obsahovat minimálně šest jader. Čtyři ještě také jdou, ale v dalších letech už nebudou stíhat. Z toho důvodu je lepší připlatit si za více jader. Chcete-li kvalitu za rozumné peníze, kupte si nejnovější procesor Ryzen 3600, který se dá pořídit už za zhruba pět tisíc korun. Alternativou, která je obdobně silná, ale o skoro dvě tisícovky dražší je pak i-5 9600 K. Oba procesory by vám k pohodlnému hraní měly vydržet alespoň pět let, pokud ne více.
výuka informatiky

Grafická karta

Procesor je v herním počítači samozřejmě důležitý, ale alfou a omegou je grafika. V případě, že ta je slabá, nepojde vám skoro nic. Pro to je dobré vybrat si grafiku alespoň ze střední třídy, aby vám alespoň chvíli dobře sloužila. Grafiky v této třídě si můžete pořídit za pět až sedm tisíc, ale obvykle se jedná o zlatý průměr, se kterým za dva tři roky v nejvyšších detailech hrát nebudete moci. Lepší je investovat pět až šest tisíc navíc a koupit si skutečně trhač asfaltu, který svou práci bude odvádět dlouhá léta bez toho, aniž byste museli slevovat ze svých nároků na vizuální stránku hry. Stačí jen šetřit o jeden či dva měsíce déle a můžete spokojeně hrát i několik let.

Zářivka jako kruh

Jestliže máte rádi hádanky, tak bychom tu jednu měli. Jestli patří k těm jednodušším nebo složitějším, to už posuďte sami. Otázky budou dvě, ale míří jen k jedné věci.

1) Vypadá to jako sportovní volant do závodního auta, ale není to volant.
2) Vypadá to jako knipl v letadle, ale není to knipl neboli řadící páka.

lustr v noci

Ještě chvilku. A už to prozradíme. Je to kruhová zářivka. Když se řekne zářivka, většinou si každý představí dlouhou skleněnou trubku. Tak bylo možné vidět zářivku dříve. Od té doby se ale mnohé změnilo a dnes si ji můžete pořídit v několika dalších variantách. Jednou z nich je právě kruhová zářivka. Ta našla své využití zejména ve speciálních stropních svítidlech. Potrpíte-li si na zajímavé designové výstřelky, pak možná tento nevšední tvar také oceníte.

o Pokud byste totiž do svého interiéru požadovali velice ploché osvětlení, určitě byste si do něho nepořídili klasickou žárovku.

o Pak by váš lustr nevypadal jako osvětlení, ale spíše jako odkvetlá podzimní kopretina.

Kam se kruhová zářivka hodí

Takto tvarovaná zářivka má své využití i v kancelářích a veřejných prostorách, ve kterých máme na osvětlení především dva požadavky.

a) Nutnost opravdu výkonného světla.
b) Uspoření místa.

staré lustry

Jelikož kruhové zářivky vyrábějí kvalitní a známí výrobci, jsou jejich výhody daleko širší. Samozřejmostí je vysoká svítivost, a přitom nízká spotřeba. Ale to platí právě jen v tom případě, pokud sáhnete po kvalitě.
· Jednu nevýhodu možná zářivka má.
– A to, že není vhodné ji často zhasínat a opět rozsvěcet.

Pokud si ji ale nedáte například na toaletu nebo do koupelny, pak tento problém řešit nebudete muset. Jestliže dodržíte četnost spínání přibližně osmkrát dohromady za celý den i noc, pak vám zářivka vydrží až dvanáct tisíc hodin. Doba mezi vypnutím a opětovným zapnutím by měla tedy trvat asi půl hodiny.