Sestavte si vlastní herní počítač

Co se týče hraní her, jsou dnes na piedestalu herní konzole a domácí stolní počítače se v popularitě těsně krční pod nimi. Důvodů je celá řada. K tomu, abyste si mohli zahrát na konzoli v podstatě potřebujete pouze televizi a ovládač, který ale bývá součástí zařízení. Pokud máte kvalitní televizní přijímač, nemělo by pro vás být složité pařit od nevidím do nevidím. Co se týče počítače, ten potřebuje daleko více komponentů, a navíc je mnohem dražší, zvláště, pokud toužíte po opravdu super mašině, která utáhne na ty nejvyšší detaily i ty nejnovější herní pecky.

černý hrnek za pc

Dobrý procesor

Základem každého počítače, ať už se jedná o kancelářský typ, nebo herní model, je samozřejmě procesor, který by měl být zvláště v tom druhém případě na vysoké úrovni. To znamená, že by měl obsahovat minimálně šest jader. Čtyři ještě také jdou, ale v dalších letech už nebudou stíhat. Z toho důvodu je lepší připlatit si za více jader. Chcete-li kvalitu za rozumné peníze, kupte si nejnovější procesor Ryzen 3600, který se dá pořídit už za zhruba pět tisíc korun. Alternativou, která je obdobně silná, ale o skoro dvě tisícovky dražší je pak i-5 9600 K. Oba procesory by vám k pohodlnému hraní měly vydržet alespoň pět let, pokud ne více.
výuka informatiky

Grafická karta

Procesor je v herním počítači samozřejmě důležitý, ale alfou a omegou je grafika. V případě, že ta je slabá, nepojde vám skoro nic. Pro to je dobré vybrat si grafiku alespoň ze střední třídy, aby vám alespoň chvíli dobře sloužila. Grafiky v této třídě si můžete pořídit za pět až sedm tisíc, ale obvykle se jedná o zlatý průměr, se kterým za dva tři roky v nejvyšších detailech hrát nebudete moci. Lepší je investovat pět až šest tisíc navíc a koupit si skutečně trhač asfaltu, který svou práci bude odvádět dlouhá léta bez toho, aniž byste museli slevovat ze svých nároků na vizuální stránku hry. Stačí jen šetřit o jeden či dva měsíce déle a můžete spokojeně hrát i několik let.