Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů zábradlí?

Nezáleží na tom, jestli mluvíme o interiérovém nebo venkovním bezpečí. V obou případech ho na schodech musíte zajistit své rodině, sobě i přátelům. Stejně jako se liší jednotlivé typy schodišť, můžete najít i nejrůznější možnosti u jejich bezpečnostní součásti. Vybírat můžete především z materiálů. U lidí dnes vedou rozhodně ty, které lze nejlépe a nejsnadněji udržovat, což je naprosto pochopitelné.

Nejpopulárnější jsou pozinkované, skleněné, hliníkové nebo nerezové zábradlí. Každá z těchto variant má pochopitelně svá pozitiva i negativa. A právě na ty se dnes podíváme. Ať si vyberete jakékoli, vždy se informujte o kvalitě svého dodavatele. Jedině tak budete mít jistotu, že získáte za své peníze produkt, který vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Žena schodiště zábradlí

Kovové varianty

V případě kovového pozinkovaného produktu musíte myslet na to, že je vhodný pouze do exteriéru. V interiéru bude příliš těžké a mohlo by zatížit konstrukci stavby. Chromové a nerezové je rozhodně při pořízení draží, ale rozhodně se vyplatí. Má dlouhou životnost a ideální je především uvnitř domova. Je sice těžké, ale nezatěžuje konstrukci takovým způsobem jako předchozí. Je vysoce kvalitní a budete si moci užít jeho dlouhotrvající životnosti.

Nerezové zábradlí knihovna

Trochu netradiční materiály

Skleněné zábradlí je také poměrně těžké a drahé. Navíc ho budete muset neustále leštit, což vám na dobré náladě asi nepřidá. Existují ale speciální produkty, které vám s tím pomohou. Z dlouhodobého hlediska se možná nejedná o nejlepší možnost, ale rozhodně bude vypadat nádherně, netradičně a elegantně. V menším prostoru bude skvělé, protože bude působit vzdušně.

Hliník má také svá pro a proti. Výhodou je, že je levné, lehké, variabilní a prakticky bezúdržbové. Bohužel ale také hodně láká zloděje. Ve chvíli, kdy budete pojišťovat domácnost nebo dům, abyste měli pořídit dostatek fotek a přiložit je k dokumentaci, aby se vaše pojistka vztahovala i na tento produkt. I při nízké pořizovací ceně vás totiž nakonec může vyjít draho.