Ochraňte si své soukromí

Máte pocit, že s v dnešní době čím dál tím méně lidé scházejí a komunikují spolu opravdu z očí do očí? Bohužel to není jen pocit. Moderní doba s sebou přinesla spoustu elektronických vychytávek a ty nás doslova pohltily. Samozřejmě to přineslo také spoustu pozitivních věcí, bez kterých bychom se už teď opravdu těžko obešli, ale jak to v životě bývá, tak vše má dvě strany a tohle není žádná výjimka. Jak se tedy nenechat chytit do pasti internetu a uchovat si nějaké to soukromí a osobní svobodu?
mrak v papíru
Možností je hned několik. Především je velmi dobré si nastavit, kdo všechno má přístup na Váš účet a může vidět Vaše příspěvky. Na většině aplikací si můžete upravit téměř vše v této oblasti a můžete svůj profil dokonce před některými lidmi skrýt a když ne profil tak třeba jen jednotlivé příspěvky. Toto je velmi dobré nepodceňovat, protože nikdy nevíte, co za lidi si Vás prohlíží a shromažďuje informace o Vaší identitě. Kromě těchto ochranných funkcí se také snažte omezit používání sociálních sítí a mobilních telefonů obecně, když jste někde ve společnosti. Svět nemusí vědět dvacet čtyři hodin denně, co děláte, kde jste, proč tam jste a s kým jste. Naučte se tedy oddělovat virtuální svět od toho reálného dřív, než bude pozdě a online život převezme kontrolu nad tím Vaším reálným, tedy kdysi reálným. Hodně oblíbenou metodou v dnešní době je účastnění se takzvaných off-line víkendů.
v režimu offline
Co to znamená? Nu, jak už název napovídá jedná se o to, že si za celý víkend nezapnete wifi a ani mobilní data a zůstanete naprosto bez sociálních sítí a internetu. Plno lidí si dokonce naschvál zavírá své telefony a notebooky někam pod zámek a vyráží do přírody, aby si pročistili hlavu. Toto už je samozřejmě extrém. Pro začátek bude opravdu stačit, když se třeba domluvíte s přáteli na večerním programu a necháte mobily doma anebo alespoň si vypnete data a budete si užívat to, že jste všichni spolu. Vše o těchto off-line věcech najdete na: .