Muži a oblékání

Jednou z oblastí, kde muži jednoznačně zaostávají či údajně zaostávají, je otázka oblékání. Ne že by se snad sami obléci nedokázali a courali se po světě tak, jak je pánbůh stvořil, ale prostě nemají často povědomí o tom, jak se mají oblékat správně.

Takoví muži možná zvládnou výběr plavek, ve kterých se v létě odeberou na pláž. I když i tady – pokud se nejedná o pobyt na nudistické pláži – to není žádná sláva, protože jsou schopni klidně strávit celý život i jen s jedněmi jedinými plavkami z mladých let. Samozřejmě pokud se do nich dosud vejdou, to dá rozum.
bezdomovci u košíku

Chlapi jsou dále teoreticky schopni vzít si i ponožky a přitom dosáhnout stavu, kdy jsou tyto obě stejné barvy a nemají v sobě díry. Ale sladit takové ponožky se zbytkem oblečení už se jim leckdy nepodaří a nejeden by si snad byl schopen vzít i červené ponožky ke společenskému obleku.

Na spodní prádlo pak mohou mužské schopnosti také ještě stačit. Protože tady na výběru zase až tak moc nesejde, veřejnost se o případném pochybení nic nedozví (samozřejmě co se týká výběru, protože jsou i nehody, jež prádlo neutají, ovšem ty s výběrem tohoto nesouvisejí) a u ženatých je možná i lepší, že nemají vkus, protože tím alespoň na poslední chvíli mohou odpudit milenky a zachovat tak teplo rodinného krbu.

Ale to, co se nosí na povrchu, to už se neututlá. To je nejednou učiněná hrůza. Aspoň co se týká hodnocení ze strany žen. A jaké chyby že dělají muži v oblékání především?
kravata s proužky
1)     navzdory všemu, čeho bylo v osvětě na toto téma, se najdou dosud tací, kteří dokážou nosit ponožky v sandálech
2)     jsou schopni nosit i sportovní ponožky či „žabky“ ke společenskému obleku
3)     nosí oblečení s příliš krátkými nebo naopak dlouhými rukávy a nohavicemi a neobtěžují se nechat si tuto délku upravit, pokud už si nedokážou pořídit správnou
4)     nejednou neví, že má spodní knoflík u saka zůstat rozepnutý a u košile s kravatou se mají naopak zapínat všechny
5)     netuší, že nežádoucí jsou i napěchované zadní kapsy kalhot
6)     nejednou nezvládnou barevně sladit jednotlivé části oblečení, respektive oblečení s botami
7)     a tu a tam si nedovedou vybrat ani správné džíny

Muži jsou prostě nedokonalí a dělají chyby v oblékání. A mohou být rádi, že mají ženušky, které jim s oblékáním pomohou. Čehož si ale tito až neskutečně často neváží. Protože nechápou důležitost takové dokonalosti.

Ba nechápou občas ani to, proč si nemohou vzít do společnosti pod sako s kravatou to své skvělé tričko s potiskem známé rockové kapely, k tomu na nohy bermudy a na hlavu zmijovku. Což je prý faux pas. Nevím proč, ale bude to asi tím, že jsem také nižší vývojový druh zvaný chlap.