Pes je drahý špás. 4 tipy jak něm ušetřit

Domácí mazlíčky bereme jako členy rodiny, mnohdy jako vlastní děti. Chceme jim dopřát to nejlepší, ale to často vyžaduje tisíce až desetitisíce korun ročně. Následující tipy vám pomohou tyto výdaje omezit.

pes s pamlskem

Nakupujte s rozumem

Nekupujte předražené výrobky nebo zbytečnosti. Ve specializovaných obchodech se to jen hemží předraženými hračkami, pelíšky, oblečky nebo obojky. Psovi přitom stačí, když mu tyto věci sami vyrobíte a pořídíte jedno kvalitní vodítko a obojek. Ruku na srdce, skutečně váš pejsek potřebuje nepřeberné množství oblečků a obojků? Věřte, že jemu to štěstí nepřinese.

Čtěte složení

Nenechte se oklamat lákavými marketingovými řečmi výrobců granulí a pozorně čtěte etikety. Na trhu totiž existují obyčejně vypadající a méně známé výrobky, jejichž kvalita je však na vysoké úrovni. Kromě složení je dobré se zaměřit i na výživové hodnoty. U některých granulí totiž stačí dát psovi třeba jen několik hrstí, kdežto u jiných musíte značně přidat, abyste dosáhli požadované krmné dávky. Neorientujte se tedy podle ceny, ale podle složení na obalu.

Věnujte pozornost prevenci

Pravidelná očkování by měla být samozřejmostí, stejně tak jako včasná návštěva lékaře, pokud vašeho domácího mazlíčka trápí zdravotní komplikace. Předejdete tak zhoršení stavu a zvýšení nákladů na léčbu. Běžnou záležitostí by mělo být odčervení psa v pravidelných intervalech a péče o jeho srst, abyste včas zachytili výskyt parazitů. V rámci prevence je dobré myslet i na uši a zuby psa.
pamlsky pro pejsky

Prohledejte internet

Pokud nakupujete převážně online, tak zkuste projít různé cenové srovnávače, zda nenajdete výhodnější cenu granulí, které nyní kupujete. Třeba se vám podaří narazit na kvalitnější a výhodnější výrobek. Na internetu si můžete vyhledat podle různých hodnocení také vhodného veterináře nebo psí salon, kde bude na prvním místě spokojenost psa a jeho majitele a až poté zisk. Bohužel i dnes se najdou zvěrolékaři, jejichž cílem je především vydělat na neštěstí jiných nebo předepisovat nesmyslnou léčbu.