Víte, co je „hamburger index“?

            Finančníci na celém světě metodu zvanou oficiálně „Big Mac index“ často používají. Je založena na skutečnosti, že firma McDonald´s po celém světě prodává naprosto totožné produkty a to za předpokladu stejných cen. Fígl je prostě v tom, že globální společnost vyrábí své hamburgery jeden jako druhý všude na světě, tedy hlavně jejich nejslavnější jídlo Big Mac, ten dokonce od roku 1967. 
světová ekonomika.jpg
            Ceny legendárního fastfoodového jídla jsou přepočítávány kurzem místní měny. Z toho vyplývá, že „hamburger index“ je primárně určený pro zjištění nadhodnocení nebo podhodnocení příslušné měny. Ale velice dobře se dá tímto docela zábavným způsobem zjistit životní úrovně ve všech zemích, potažmo schopnost obyvatelstva žít z platů v zemích, kde se „burgery“ prodávají.
třicetšest hamburgerů.jpg
            Index sestavuje hospodářský časopis The Economist pravidelně již od roku1986 v podobě rozboru ceny za Big Mac téměř ve všech zemích světa. Hodnoty v přehledu vyčíslené ukazují celkovou kupní sílu toho kterého státu a dá se z nich vyvodit spoustu dalších ekonomických informací a srovnání. Celému tomuto metodickému systému se říká „burgernomika“
            Ovšem najdou se i kritici, kteří tvrdí, že úplně přesně se podle sendvičů analyzovat nedá, že mohou vzniknout odchylky. Napadají hlavně teorii, na níž je metoda přímo založena, tedy že by všude na světě mělo stát stejné zboží stejně. Samozřejmě s tím, že je nutno počítat s různými kurzy měn. Milovníci konspirací také mohou namítat, že je zde možnost, že firma  McDonald´s může chtít stanovením vlastních cen ovlivňovat globální ekonomiku. Tvrdí, že by tedy tato metoda měla být využívána spíše v podstatě pro zábavu a nebo třeba jako pro studenty ekonomie jako oživení. Pro zajímavost: existují i další zboží-indexy, které se v podstatě používají pro zpestření, jako třeba index podle šálku kávy ze Starbucksu nebo Billy index podle jedné skříně, prodávané Ikeou.
ekonomika v mobilu.jpg
            V Česku byl jeden z nejslavnějších sendvičů k dostání poprvé v roce 1992 a stál 48,- korun. Tehdejší průměrná hrubá mzda činila 4.644,- korun. Mohli jsme tedy měsíčně sníst zhruba 97 hamburgerů v „Mekáči“. V roce 2017 už stál Big Mac 75,- korun, ovšem průměrná hrubá mzda byla vyčíslena na 29.504,- korun. Za to se dá koupit hamburgerů zhruba 393 kusů.

Investujte výhodně

Náš drahý stát nás straší, že na důchody brzo nebude a musíme se na stáří zaopatřit sami. A my se snažíme a spoříme si důchodové spoření, občas nám přidává i zaměstnavatel, někdo má ještě spořicí účet v bance, někdo syslí na stavebním spoření a někdo nedá dopustit na starý dobrý štrozok. Jenže se může stát všelicos, do důchodu přeci jen daleko a kde máte jistotu, že pak své naspořené peníze opravdu uvidíte nebo že do té doby neztratí výrazně na své hodnotě?

klíče

Nic proti pár desítkám tisíc, které si uložíte stranou na horší časy. Vždycky se mohou hodit. Ale spoléhat na ně jako na rezervu v důchodu, ze které si budete přilepšovat a platit si z ní dovolené u moře, to je dost nejisté a bláhové. Poohlédněte se raději po jiné investici, kde budou vaše peníze uložené mnohem lépe a budou vám ještě vydělávat. A i kdyby přišla jakákoliv krize, tak svoji hodnotu neztratí nebo jen naprosto minimálně.

Komodit, do kterých se dá takto investovat, je mnoho. Určitě vás napadne zlato nebo diamanty. Ale kam s cihličkou nebo třpytivými kamínky. Doma se vám mohou ztratit nebo vás někdo vykrade a tak abyste si zařizovali sejf v bance, kde je budete mít schované. Pak jsou tu obrazy, ale v tom aby se čert a nějaký odborník vyznal a poradil. V neposlední řadě nesmíme ovšem zapomínat na nemovitosti. Bydlet se bude vždycky a investice do bytu má velkou řadu výhod.

interiér

Taky přináší starosti, to je jasné, ale výhody je rozhodně převyšují. Jednak byt můžete pronajmout a pak se vám hypotéka, kterou jste si na jeho koupi museli vzít, splácí z nájmu. Koupíte-li byt ve výhodné lokalitě, která je žádaná, ještě vám z nájmu každý měsíc něco zbude. Jsou to tak snad nejlépe a nejjistěji uložené peníze. A za 20 let byt prodáte nebo ho po vás zdědí vaši potomci a budou mít radost, jak že je rodiče zaopatřili. Nebojte se této investice a zvažte ji. 

Dva důvody proč vás banky odmítají


Banka potřebuje od svých klientů záruku, že jste schopní splácet. Většinou to je i běh na dlouhou trať. Vyřízení vaší žádosti je zdlouhavé a končí pak tím, že vás banka odmítne. Dva důvody proč vás banka odmítá je, že jste v registru dlužníků. Dále to je pak nedostačující příjem, což je velký problém, a proto vás mohou odmítnout. Pokud vás banka odmítla a vy potřebujete nutně finanční pomoc, je zde i jiné řešení.


souboj peněz a času


Nebankovní hypotéka. Jaké jsou její výhody:


·         žádné velké papírování


·         možnost nízkých splátek


·         žádné poplatky předem


·         odklad splátky po dobu dvanácti měsíců


·         doba splácení se pohybuje od jednoho roku až do třiceti let


·         kdykoliv úvěr předčasně splatit, a to bez jakýchkoliv sankcí


·         tolerance v záznamu v registru dlužníků


·         podnikatelé s menším příjmem mohou také žádat


·         jednoduše vyplníte online žádost


·         neprokazujete své příjmy


·         s nebankovní hypotékou si můžete zaplatit své dluhy, peníze tak použijete jakýmkoliv způsobem


počítání finanční situace


Nebankovní hypotéka slouží k zajištění kvalitního financování pro své klienty, kteří mají záznamy v registrech dlužníků, nebo nechtějí prokazovat účel své hypotéky. Jejich příjem nedosahuje výše k získání bankovní hypotéky.


Před čerpáním hypotéky klient nehradí žádný poplatek dopředu. Pokud k čerpání hypotéky nedojde, z jakéhokoliv důvodu, neplatí ze svého ani korunu. Tím pádem nic neriskuje, může jedině získat.


Jak jde vidět, tak i člověk se záznamem v registru si může za určitých okolností půjčit. Využít nebankovní hypotéku bez registru. K nesporným výhodám tohoto řešení patří omezené administrativní povinnosti. Je prezentována formulářem, který najdeme na internetu. K tomu nám ještě nabízí možnost porovnání jednotlivých produktů. Stačí si vybrat, který vyhovuje právě vám, vašim požadavkům. Nebankovní hypotéky vám pomohou s vlastním bydlením a jiným financováním na ostatní věci.


Vždy je dobré se pojistit.

Jak se správně pojistit a hlavně proč je pojistka jako taková důležitá ? Toť otázka dnešního dne. Pojistka je věc která je hodí úplně každému a vždy je i velice výhodná v případě že by se stala jakákoliv nehoda.

Vezměte si například nějakého člověka který si koupil zbrusu nový baráček či dům, když si koupíte nový barák je jisté že každý si bude chtít svoje království pojistit. Ale jak se dá taková pojistka získat ? Samozřejmě by jste si prvně měli vybrat správně protože každá pojistka je úplně jiná s jinými podmínkami. Takže jako první by jste si měly samozřejmě dávat pozor co všechno daná pojistka obsahuje a co vše se v pojistce skrývá. Protože existuje hnedka několik různých pojistek například pojistka pro domácnosti a nebo třeba pojistka objektu. Každá pojistka hradí něco jiného pojistka pro domácnosti hradí především škody způsobené v domácnosti a pojistka objektu hradí zase jenom škody způsobené na objektu či pozemku. A to je velice rozdílné hrazení škody jako takové.

Správná výše pojistky

Pokud by tedy někdo zvolil pojistku objektu a stalo se něco v domácnosti pojistka je mu naprosto zbytečná protože by mu to pojišťovna nezaplatila. A stejně to funguje i v opačném případě. Jako další si musíte určit daný limit pojištění. Protože například Pojistíte si barák za cca 50 000 Kč vyskytne se škoda za 100 000 Kč. A pojišťovna vám zaplatí pouze daný limit tedy těch 50 000 Kč. Takže si vždy pořádně promyslete jaký limit si nastavíte aby jste v případě vyšší škody nebyly překvapeni.

Pojistka se vždycky hodí

Shrnutí : Pojistka se může hodit https://www.fahd.cz/pojistka-se-muze-hodit/ vždycky, A lidé kteří nemají pojistku a vyskytne se nějaká škoda budou mít smůlu protože od pojišťovny nedostanou nic a budou si muset škodu hradit ze svých peněz. Takže si vždy vše předem promyslete a nevrhejte se do určitých věcí tzv. po hlavě.

Scházejí-li peníze

Shánění si peněz je v dnešním světě důležité. Protože jenom ten, kdo oplývá dostatkem peněz, může směle prohlásit, že má předpoklady pro spokojený a důstojný život, což ti, kteří se ocitají v tíživé finanční situaci, nikdy zaručené nemají. Peníze my lidé prostě potřebujeme, o tom není pochyb.

mince a prasátko

Ovšem čeho jsme nejednou svědky? Toho, že se i ti nejpracovitější a nejzodpovědnější z nás s finančními problémy potýkají. Mnozí z nás totiž nemají takové příjmy, jaké by byly žádoucí, mnozí mohou být často také zaskočeni neočekávanými platbami, a tak se do finančních problémů sklouzne třeba i velice snadno a rychle. Zato dostat se z nich pak už ani zdaleka tak snadné není.

A jak se řeší nedostatek peněz, pokud už se tyto nedají dostatečně rychle vydělat nebo vyzvednout z vlastních úspor? Nejednou tak, že si člověk vezme aspoň půjčku. Což může těm, kdo si berou půjčky s rozmyslem, doopravdy pomoci. Protože ten, kdo si půjčí na rozumné výdaje a tolik, kolik je schopen splácet, za podmínek, které mu vyhovují, získává v podobě půjčky možnost vyrovnat své finanční závazky a vyhnout se tak potížím, jež by možná mohly pramenit z neplatičství.

mince ve sklenicích

Někdy se tak využije bankovní půjčka a někdy třeba nebankovní americká hypotéka. To podle toho, co je pro zájemce o půjčku příznivější a také dosažitelnější. Protože si nesmíme zastírat ani skutečnost, že ne každý člověk každou půjčku dostane. Zatímco jsou bankovní půjčky provázeny nutností prokázat dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další předpoklady, což často lidi ve finančních nesnázích deklasuje, jsou nebankovní hypotéky daleko snáze dosažitelné, protože u těch stačí jenom schopnost splácet a zástava nemovitosti. A to znamená, že kdo není dokonalý, má často šanci uspět jenom u nebankovní hypotéky. Která tak dokáže vytáhnout i hodně problematické žadatele z bryndy.

To nej na webu

Prostě, každý, kdo se na stavbě webu nějak podílí, usiluje o to, aby právě jeho činnost byla prohlášená za tu nej. Jenže zeptejte se obyčejných lidí, a uvidíte kde je pravda. Ty nezajímá ani SEO, ani zabezpečení, ani v čem je to děláno, ale zajímá je především vzhled. Takže nejdůležitější asi bude grafik, děj se, co děj.

Tvorba www stránek Brno má k dispozici všechny tyto lidi, a ještě spoustu dalších. Každý dělá to své a výsledek pak vidíme na svém monitoru.

znázornění webu

Udělat stránku, tedy přesněji web, a ještě přesněji webovou stránku hezkou graficky, ale také funkční není práce jen tak pro někoho. Postačí-li vám jen obyčejné neprodejní, můžete využít nějakého redakčního systému, jako je Joomla, WordPress, nebo jiného. Avšak zapamatujte si, že pokud nemáte minimálně základy HTML, budete se vždy muset jakž takž držet šablon, které ne vždy musí vyhovovat. Ne, že by jich bylo málo, to ne, jistě si vyberete, ale například pro prodej je stěží použijete. Tady už musí, nebo by měla nastoupit „těžká kavalérie“, kterou ovládají právě lidé z tvorby www stránek Brno.

Oni totiž vědí, že když kupříkladu začnete na webu pracovat, už zde by měl nastoupit odborník na SEO, protože to by mělo jít ruku v ruce již od začátku existence webu. Samozřejmě, že lze toto přidat později, ale už to zabere více práce a je to o dost složitější.

hotový web

Výsledkem práce by měla být vzhledově hezká stránka a samozřejmě i funkční. Pokud tam nemáte nějaké složitosti jako na prodejních webech, neměl by být problém, v šablonách se tyto potíže skoro nevyskytují, ale jakmile dojde k něčemu složitějšímu…

Nu a pak nastává ten slavný den kdy končí testovací provoz a web je spuštěn naplno a pro lidi. Zde už přichází na řadu další faktory, jako traffic, rychlost čtení a další. Web by měl fungovat bez jakýchkoli zádrhelů a také by se měl zobrazit hned nahoře. Tím je jasné, že lidi z Brna odvedli perfektní práci.

Nebankovní hypotéka může být lepší než ta v bance

Vybrat si tu pravou půjčku nemusí být vůbec snadné. Váš výběr totiž záleží na mnoha faktorech od podmínek zvolené půjčky až po vaše vlastní nároky. Jisté ovšem je, že když si chcete dobře a zodpovědně vybrat, pak byste se rozhodně neměli vyhýbat ani nebankovním půjčkám – omezit svůj výběr pouze na bankovní produkty by se vám mohlo nevyplatit.

myšlenka

Kdy jsou nebankovní společnosti lepší než banky?

To platí hlavně v situaci, kdy jste poznamenaní záznamem v registru anebo nižší bonitou. S takovými faktory neumí klasické bankovní domy vůbec pracovat a klientům, kteří s nimi mají potíže, zkrátka žádnou půjčku nenabídnou. Takže pokud byste právě v takových situacích omezili svůj výběr pouze na banky, mohli byste na půjčku úplně zapomenout.

Ovšem nebankovní hypotéka vám jistě přijde vhod i jindy. Třeba právě i vy patříte k lidem, kteří nemají rádi, když musí někam běhat, když musí vyřizovat stovky nepříjemných formulářů, dokazovat řadu skutečností a dlouho čekat. To je běžná praxe ve všech bankovních pobočkách při vyřizování žádosti o úvěr. Ovšem v nebankovní společnosti to chodí jinak. Tam chodit nemusíte – vše, co je podstatné, vyřídíte během několika krátkých chvil na internetu prostřednictvím předem připraveného online formuláře. A všechno ostatní, co je nezbytné, za vás zdarma a rychle vyřeší pracovníci společnosti.

bankovky

Navíc, sjednání nebankovní hypotéky je hračka také díky tomu, že musíte naplnit pouze dvě důležité podmínky.
Tou první nezbytnou podmínkou získání úvěru je to, že jej musíte být schopni splácet. To znamená, že váš čistý příjem očištěný o nezbytné výdaje je tak vysoký, aby pokryl splátky hypotéky i s úroky.
A za druhé, za úvěr se musíte zaručit nemovitostí, která svou hodnotou koresponduje s výší požadované částky. Jen tak bude mít nebankovní společnost jistotu, že své závazky splatíte.

Pes je drahý špás. 4 tipy jak něm ušetřit

Domácí mazlíčky bereme jako členy rodiny, mnohdy jako vlastní děti. Chceme jim dopřát to nejlepší, ale to často vyžaduje tisíce až desetitisíce korun ročně. Následující tipy vám pomohou tyto výdaje omezit.

pes s pamlskem

Nakupujte s rozumem

Nekupujte předražené výrobky nebo zbytečnosti. Ve specializovaných obchodech se to jen hemží předraženými hračkami, pelíšky, oblečky nebo obojky. Psovi přitom stačí, když mu tyto věci sami vyrobíte a pořídíte jedno kvalitní vodítko a obojek. Ruku na srdce, skutečně váš pejsek potřebuje nepřeberné množství oblečků a obojků? Věřte, že jemu to štěstí nepřinese.

Čtěte složení

Nenechte se oklamat lákavými marketingovými řečmi výrobců granulí a pozorně čtěte etikety. Na trhu totiž existují obyčejně vypadající a méně známé výrobky, jejichž kvalita je však na vysoké úrovni. Kromě složení je dobré se zaměřit i na výživové hodnoty. U některých granulí totiž stačí dát psovi třeba jen několik hrstí, kdežto u jiných musíte značně přidat, abyste dosáhli požadované krmné dávky. Neorientujte se tedy podle ceny, ale podle složení na obalu.

Věnujte pozornost prevenci

Pravidelná očkování by měla být samozřejmostí, stejně tak jako včasná návštěva lékaře, pokud vašeho domácího mazlíčka trápí zdravotní komplikace. Předejdete tak zhoršení stavu a zvýšení nákladů na léčbu. Běžnou záležitostí by mělo být odčervení psa v pravidelných intervalech a péče o jeho srst, abyste včas zachytili výskyt parazitů. V rámci prevence je dobré myslet i na uši a zuby psa.
pamlsky pro pejsky

Prohledejte internet

Pokud nakupujete převážně online, tak zkuste projít různé cenové srovnávače, zda nenajdete výhodnější cenu granulí, které nyní kupujete. Třeba se vám podaří narazit na kvalitnější a výhodnější výrobek. Na internetu si můžete vyhledat podle různých hodnocení také vhodného veterináře nebo psí salon, kde bude na prvním místě spokojenost psa a jeho majitele a až poté zisk. Bohužel i dnes se najdou zvěrolékaři, jejichž cílem je především vydělat na neštěstí jiných nebo předepisovat nesmyslnou léčbu.

Nic ještě není ztraceno

Kolikrát jste jenom toužili po tom, abyste se mohli někdy podívat někam za ty nejvzdálenější obzory! Kolikrát byste dali nevím co za to, kdybyste si třeba aspoň jednou v životě mohli připadat jako praví a nefalšovaní světoběžníci! Koupit si třeba tu nejdražší letenku a vydat se někam na opačný konec světa, tam si pronajmout nádherný pokoj a celé dny se neoddávat ničemu jinému než relaxaci. Jenže to byste museli mít přinejmenším hromadu peněz. Kterou podobně jako většina našinců nemáte a sotva kdy mít budete.
pětistovky v balíčcích
Kolikrát jste třeba toužili projet se ve skutečně luxusním voze! V Mercedesu, Rolls-Royce, Maserati, Lamborghini,… Jenže kde byste na něj vzali? Koupě něčeho takového by vás zruinovala, na tu ani pomýšlet nemůžete, a vlastně ani nějaké to zapůjčení si nikdy nepřicházelo v úvahu. Protože ta cena…
zelené dvoutisícovky
Blíží se vaše kulatiny, kdo ví kolikáté už vlastně, a vy byste je chtěli aspoň jednou jedinkrát doopravdy pořádně oslavit. Aspoň jednou v životě zajít do nějakého opravdu luxusního podniku, nejlépe po boku nějaké té spanilé profesionální společnice, aspoň jednou to tam jaksepatří roztočit, aby bylo jednou na co vzpomínat! Jenže to zjevně zase nevyjde kvůli těm zpropadeným penězům, jichž zase nemáte tolik, kolik by bylo potřeba.
Život je prostě krutý. Nic skvělého zřejmě nikdy v životě nezažijete. A to jenom proto, že…
… že jste dosud nepřišli na . Na možnost, jak snadno a rychle nějaké ty peníze získat.
Kdybyste totiž něco jako americká hypotéka objevili, sotva byste uvažovali tak, jak je popsáno výše. Protože už byste možná dávno znali svět, dávno byste věděli, jak se takové luxusní vozidlo řídí, mohli byste se nedočkavě těšit na to, až budete mít to blížící se jubileum. Mohli byste to všechno a možná i leccos navrch.
Protože zmíněný produkt od některé z nebankovních společností může být tím pravým, ne-li přímo jediným řešením. Stačilo by si u nich peníze půjčit, což by na rozdíl od banky nebyl žádný problém, stačilo by se zaručit nějakou tou nemovitostí za to, že je zase jednoho dne, klidně až v průběhu třiceti let, vrátíte, a už byste si mohli začít plnit své sny. Klidně i bez ohledu na to, že nejste rozhodně žádní multimilionáři.
A pak byste mohli pyšně vyprávět všem přátelům a známým o tom, jaké to vlastně všechno je. Namísto abyste museli předem o svých snech vyprávět nějakým těm tradičním bankéřům. Kteří by vás s největší pravděpodobností nejspíše jen s nezájmem vyslechli a pak na vaši žádost dali razítko „Zamítnuto“.

I s nižším daňovým přiznáním si můžete vyřídit hypotéku

Máte nižší daňové přiznání, a právě to se vaší bance nelíbí? Tak už se netrapte ani minutu, i váš problém má snadné řešení! O půjčku můžete požádat jinde, kde vám vyjdou vstříc. Ovšem pozor, do žádné další banky už nechoďte, to by k ničemu nebylo. Všechny klasické bankovní domy mají podobná pravidla, a to znamená, že když si u nich budete chtít sjednat půjčku s nižším daňovým přiznáním anebo se záznamem v registru, tak vás zkrátka odmítnou, protože vás budou považovat za rizikového klienta. Připadá vám to smutné? Ale nemusí. Už ani záznam v registru anebo zmíněné nižší daňové přiznání nemusí být nutně důvodem k tomu, abyste nezískali potřebnou půjčku.

banka

Získat vaši vysněnou půjčku totiž nebylo nikdy v historii snazší. Nicméně nyní jsou zde nebankovní společnosti, které se snaží lidem vycházet vstříc. Je však samozřejmé, že i různé nebankovní společnosti se liší, a vy si mezi nimi musíte vybrat tu pravou, které můžete důvěřovat, a jaká vás v žádném případě nezklame. A taková na českém finančním trhu rozhodně je!

schváleno

Ani nemusíte nikam chodit a všechno potřebné můžete snadno a rychle vyřešit z pohodlí vašeho domova. Stačí vám k tomu připojení na internet, které dnes má snad už úplně každý. Nejdříve si ovšem na stránkách vybrané nebankovní společnosti důkladně přečtěte, za jakých podmínek můžete půjčku získat, všichni totiž moc dobře víme, že podmínky různých půjček se liší. Proto byste si vždy měli rozmyslet, kolik peněz si chcete půjčit, a kolik peněz budete schopni splácet, jakou nemovitostí se za svou půjčku můžete zaručit, zjistěte si, jaké budou vaše úroky a jaká bude konečná výše měsíční splátky. Důležité je, také si zjistit, zda budete případně platit ještě nějaké poplatky předem, a tak podobně. A posléze už můžete klidně požádat třeba o hypotéku bez dokládání příjmu, kterou získáte i vaším nižším daňovým přiznáním.