Nebankovní hypotéka může být lepší než ta v bance

Vybrat si tu pravou půjčku nemusí být vůbec snadné. Váš výběr totiž záleží na mnoha faktorech od podmínek zvolené půjčky až po vaše vlastní nároky. Jisté ovšem je, že když si chcete dobře a zodpovědně vybrat, pak byste se rozhodně neměli vyhýbat ani nebankovním půjčkám – omezit svůj výběr pouze na bankovní produkty by se vám mohlo nevyplatit.

myšlenka

Kdy jsou nebankovní společnosti lepší než banky?

To platí hlavně v situaci, kdy jste poznamenaní záznamem v registru anebo nižší bonitou. S takovými faktory neumí klasické bankovní domy vůbec pracovat a klientům, kteří s nimi mají potíže, zkrátka žádnou půjčku nenabídnou. Takže pokud byste právě v takových situacích omezili svůj výběr pouze na banky, mohli byste na půjčku úplně zapomenout.

Ovšem nebankovní hypotéka vám jistě přijde vhod i jindy. Třeba právě i vy patříte k lidem, kteří nemají rádi, když musí někam běhat, když musí vyřizovat stovky nepříjemných formulářů, dokazovat řadu skutečností a dlouho čekat. To je běžná praxe ve všech bankovních pobočkách při vyřizování žádosti o úvěr. Ovšem v nebankovní společnosti to chodí jinak. Tam chodit nemusíte – vše, co je podstatné, vyřídíte během několika krátkých chvil na internetu prostřednictvím předem připraveného online formuláře. A všechno ostatní, co je nezbytné, za vás zdarma a rychle vyřeší pracovníci společnosti.

bankovky

Navíc, sjednání nebankovní hypotéky je hračka také díky tomu, že musíte naplnit pouze dvě důležité podmínky.
Tou první nezbytnou podmínkou získání úvěru je to, že jej musíte být schopni splácet. To znamená, že váš čistý příjem očištěný o nezbytné výdaje je tak vysoký, aby pokryl splátky hypotéky i s úroky.
A za druhé, za úvěr se musíte zaručit nemovitostí, která svou hodnotou koresponduje s výší požadované částky. Jen tak bude mít nebankovní společnost jistotu, že své závazky splatíte.