Zazimování bazénu

První kroky
Kdy se do tohoto definitivního ukončení sezóny vrhnout? Nejdůležitější je, že se teplota ano v noci nesmí trvale přibližovat k nule. Přitom teplota je okolo 10 až 15 stupňů. Při pečlivém úklidu se můžete další rok těšit na bezstarostné a pohodové užívání, takže této problematice věnujte dostatek času. Hned prvním krokem je uskladnit schůdky, jenž se musí očistit. Dále se musí odstranit všechny nečistoty. Do toho se počítají jak na vodě, tak i na stěnách bazénu.
míč v bazénu
K tomu nejlépe poslouží speciální vysavač. To jsou základní kroky, ovšem ještě nás čeká spousta práce. Nyní je dobré vydesinfikovat písek ve filtraci, https://filtrace.com/ protože během používání skrz něj prošla spousta nečistot. Nesmí ani při neaktivním používánu zapomenout na chlór či pH. Tyto hodnoty běžně zjistíte různými testery či pH papírkem. Potom vypustíme vodu 10 cm pod vratnou trysku. Tu je vhodně nahradit zátkou. Nyní nachází přežitost pro důkladnější vyčištěnu stěn. Nejlépe se bude pracovat s odbornými přípravky, protože ušetří spoustu času. Nesmíme zapomenout ani na kompletní odpojení všech hadic a hlavně filtrace. Z nich vypusťte vodu a uložte do míst kde nemrzne. Pokud jste vodu dohřívali pomocí elektrické či tepelné elektřiny, tak je také nutně tyto zařízení uschovat. Když nebude mrznou, tak je vhodně přikrýt celý objekt plachtou, protože ta výrazně ochrání vodu před špínou. Ovšem až teplota klesne k nule, tak plachtu oddělejte a uschovejte. Tyto teploty a sníh by ji nenávratně poškodily.
opalování u bazénu
Chemické přípravky
Na tohle chladné období je dobré použít i chemické přípravky. Osvědčený je Zazimovač Gold, protože dodá a zároveň upraví počet iontů ve vodě. Takže budou v rovnováze, což znamená, že se nebudou tvořit inkrusty. To je bílí zákal, jenž poměrně výrazně zhoršuje kvalitu. Pokud s ním nechcete mít problém do budoucna, tak tento přípravek zaručeně pomůže.