Pomáhejme prosím charitním domovům a maminkám v nouzi

Znáte různé charitní domovy anebo domovy pro matky v nouzi? Dlouho jsem nevěděla, že ve městě nedaleko nás pomáhá ženám v nouzi a maminkám s nezaopatřenými dětmi „Farní charita“.
zoufalá žena

Seznámila jsem se s ní díky mé kamarádce, která učí studenty na střední škole a jedním z výchovných kroků jsou i návštěvy různých charit, Domů humanity a denních stacionářů pro bezdomovce. Je dobře, když mladí vidí i odvrácenou stranu mince. Najednou nevidí dostatek, či nadbytek, možnost kdykoliv cokoliv si dopřát, mobily nejnovější generace, MP4, nevázané veselí.
ručičky na uších

Jistě, to vše k mládí patří, ale není na škodu, když se podívají ve svém věku i na něco zcela jiného. Na místo, kde jde ruku v ruce chudoba s nezaměstnaností, mnohdy vyprahlostí a nešťastnými osudy.

Ale i my dospělí bychom se měli zajímat o ty, kteří neměli štěstí, aby žili svůj život, tak jak si představovali, kupříkladu o maminky v azylových domech.

Farní charita je otevřena dennodenně a nepřetržitě, právě pro případ okamžitého azylu. Poskytuje přechodné ubytování, pomáhá mladým maminkám mnohdy  i  nastolit základní hygienické návyky, pomáhá při zajištění bydlení. Kromě toho pořádá charitní akce pro získání zařízení do domácnosti, hygienických prostředků, ošacení, oblečení pro malé děti. Jedná se o chvályhodnou činnost, která si zaslouží podporu i nás ostatních.

Přispějte také svým počinem. Nemusí se vždy jednat o peněžní částku, ale můžete věnovat charitě starší nepotřebné, ale stále fungující věci, které již nevyužijete. Zájem je i o oblečení, mycí prostředky, drogistické zboží. Pokud chcete darovat objemnější věci, doporučuji až po předchozí telefonické domluvě, abyste zjistili, zda charita právě toto potřebuje.
ruka nad panáčkem

Naše rodina darovala téměř novou chladničku, starší mrazák, pračku ve velmi dobrém stavu, nepočítaně hygienických pomůcek atd.  Právě teď mám nakoupená velká balení prášků na praní. Vždy se zastavím v obchodě a dokoupím haldu ovoce pro děti.

Vím, že je to jen kapička v moři, ale když takových kapek bude více, může se spustit pořádný liják darů a příspěvků, což v tomto případě není vůbec na škodu.