Přisazené stropní lustry


Umíte si v dnešní době představit život třeba jen s jedním světlem v místnosti? Zvykli jsme si kolem sebe mít plno lampiček, lamp a lustrů – neboli osvětlení lokální a centrální. Většinou vybíráme podle svého vkusu, stylu vybavení celého interiéru, anebo podle toho, kolik máme v kapse.

Jsou však případy, kdy ten správný lustr musíme vybrat bez ohledu na to, zda se nám líbí či nikoliv, ale jsme nuceni preferovat výhradně hledisko funkce – a to tehdy, máme-li příliš nízký strop. Pak přichází na řadu takzvaný přisazený lustr. Že nevíte, o co se jedná? Tak vám to maličko připomeneme: tato svítidla se instalují přímo k povrchu stropu. V místnostech se sníženým stropem není většinou možné instalovat mohutný závěsný lustr, byť by byl sebekrásnější – nedalo by se totiž pod ním procházet.

Hřejivý pocit domova

Ale že byste si museli přisazený lustr vybírat jen při sníženém stropu, to není vůbec podmínkou. Bude-li se vám líbit, či stylově zapadne do vašeho pokoje, nedejte se ničím odradit. Vybírat je možné z umírněných, ale i extravagantních modelů. Některé odvážnější designové kreace vás mohou přímo uchvátit.

Přisazené stropní lustry se vyrábí ze skla, plastu, kovu, dřeva i v kombinaci těchto materiálů; a navíc v mnoha barevných a tvarových provedeních. Nejsou vůbec náročné na prostor, a přitom dokáží upoutat pozornost. Tyto lustry mohou zcela ploché, ale také třeba víceramenné.

Funkce i styl

Ať již dáváte přednost kterémukoliv stylu, vždy si vyberete, protože vybírat je z čeho: vintage, rustikál, industrial, glamour či minimalismus. Záleží jen na vás. Některé přisazené lustry lze i směrovat; díky pohyblivé části soustředíte světlo tam, kde je právě nejvíc potřebujete. A abyste ušetřili, jako zdroj světla doporučujeme zvolit LED žárovky.

Přisazené stropní lustry se vyznačují moderním vzhledem a skvělými technickými vlastnostmi. Jen tak totiž mohou plnit funkci hlavního osvětlení interiéru.