Rychlé a snadné teplo


Tepelná čerpadla? K čemu se vůbec používají? A jsou dostatečná? Cena bude určitě vysoká. Tyhle otázky si klade hodně domácností. Takže se tak trochu budeme bavit o topení. Vytápět domácnost můžeme různými způsoby. I u téhle činnosti jako je topení si můžeme ulehčit práci raz, dva.

S jakými typy topení se tedy můžeme setkat?

  • Tuhá paliva – na tuhá paliva prakticky funguje spousty domácností s rodinnými domy
  • Elektřina – se používá spíše do menších prostorů a setkáme se s nimi v panelákových bytech stejně jako s plynovým topením.
  • Plyn
  • Tepelná čerpadla – je novinkou několik let a spíše se s nimi počítá do novostaveb, ale určitě váš starší dům se nevylučuje

teplo

Tak přeci jen tuhá paliva zná opravdu každý. Tohle topení tuhými palivy přetrvává s velkým procentem domácností. Dřevo a uhlí. U toho uhlí se můžeme malinko pozastavit. Je to totiž palivo, které není moc podporováno ekologicky. Přitom emise můžou být při spalování uhlí nižší než u biomasy. Když topíme dřevem tak zase šetříme životní prostředí a je finančně lepší než třeba elektřina a plyn. Elektřina? Ta se vám vyplatí spíše při menších prostorách a hlavně výhodu je i jejích zateplení. Topení elektřinou je minimální znečištění životního prostředí, ale bohužel cena energii stále stoupá a to samé s cenou platí i u plynového topení. Takže často lidé od nich odpouštějí. Ale topení plynem a elektřinou je bez práce, takže si jen otočíte kolečkem, nebo nastavíte teplotu a máte doma teplo.

čerpadlo

Tak a konečně tepelná čerpadla.

Stali se oblíbenou variantou v nových domácností, ale nedají na ně dopustit i ti, kteří přešli například z tuhých paliv. Cena tepelného čerpadla Olomouc Sunus je přijatelná a obsluha jednoduchá. Mnoho lidí odradí pořizovací cena. Ano pořizovací cena je opravdu vysoká, ale i tak za tu cenu si tepelné čerpadlo zamilujete a nebudete litovat, že jste investovali do svého pohodlí. Protože čerpadlo vás prakticky nepotřebuje.