Zdravé občerstvení na večírek

Ačkoliv se u večírku počítá s tím, že bude na stole něco dobrého na zobání, čím dál víc lidí ocení zdravější dobroty, před smaženými brambůrky a tučnými dorty. Jaké zdravé pochutiny můžete hostům nabídnout, aby se do nich mohli s chutí a bez výčitek pustit?

Ořechy

Ořechy samy o sobě jsou velká dobrota. Namísto pražených a solených arašídů však zvolte ořechové směsi https://www.vesela-veverka.cz/orechove-smesi/, z nichž si vybere každý, a jsou dobré i bez zbytečné soli. V případě že však chcete zvolit sladkou variantou, není nic špatného na oříšcích v polevě, například v karamelové, čokoládové, v jogurtu, nebo ve skořici. Na tom si určitě pochutná každý mlsoun.

směs ořechů

Ovoce a zelenina

Správně servírované ovoce, nebo zelenina, může být skvělou volbou na stole na večírku. Jako dezert můžete udělat třeba čokoládové fondue, nakrájíte banán, jablko, a třeba jahody, které si hosté mohou namáčet v čokoládě dle svého. Co se zeleniny týče, můžete ji nakrájet, a servírovat k přikusování k ostatním dobrotám.

Sušené ovoce

Od věci ale není ani výborné sušené ovoce, které mohou vaši hosté křoupat. Nejlepší je ovoce sušené mrazem, které je výborně křupavé, ale zachová si svoji výbornou čerstvou chuť.

malinové makronky

Sýry

Kvalitní sýry jsou nejen zdravé, ale i velmi chutné. Na talíř nakrájejte mozzarellu, gyros sýr, balkánský sýr, goudu, a třeba přihoďte pár korbáčků. Uvidíte, jak rychle se po nich zapráší. Pokud chcete přidat na přikusování nějaké to pečivo, zvolte raději celozrnné.

Maso

Nabízíte-li maso, zvolte vždy jen to kvalitní. Například domácí uzené klobásky, masové koule, sekanou, kterou si sami připravíte.

A kde nakoupíte ty nejlepší dobroty, za rozumnou cenu? Sýry a zeleninu nakupujte nejlépe od místních farmářů, protože kvalita a chuť se liší od dovážených potravin. Co se oříšků a sušeného ovoce týče, největší výběr dobrot najdete na e-shopu Veselá veverka.