Tropická botanická zahrada upravená jako motýlí dům

Motýlí domy jsou speciálně upravené prostory uvnitř obytných domů, kde jsou k vidění různé druhy exotických motýlů. Zpravidla si můžete prohlédnout všechna jejich vývojová stádia, takže nejen dospělé motýly, ale i jejich larvy, housenky a kukly. Motýli potřebují ke svému životu optimální klimatické podmínky, které není tak obtížné zajistit. Tedy správnou teplotu vzduchu a vlhkost. Tak trochu takové domy mohou připomínat tropický deštný prales, uvnitř se budete skutečně cítit jako v tropech a tak alespoň na chvíli pocítíte, v jakém prostředí se exotičtí motýli vyskytují. Teplota uvnitř skleníků se pohybuje kolem 30 stupňů a vlhkost vzduchu je zhruba 80%.
krásný otakárek

Tropický skleník nebo uměle osvětlené sklepení

Motýlí domy jsou většinou upravené jako botanické zahrady, tím se prostředí přiblíží životu motýlů v podstatě nejideálnějším způsobem. Ale nebývá to vždy pravidlem. Motýlí dům může svým tvarem připomínat skleník, některé domy se budují v uzavřených místnostech s okny a některé dokonce naleznete v podzemí.

Každá varianta umístění nejkrásnějších exemplářů hmyzí říše má však své pro a proti. Zatímco ve sklenících je dostatek denního světla po celý rok, v podzemí se musí vyřešit alespoň systém umělého osvětlení plnospektrálními žárovkami, jejichž světelné spektrum odpovídá dennímu světlu. A co se týče vyhřívání a chlazení prostoru, jsou na tom zas lépe podzemní prostory.
oranžový motýl

Největší motýl světa má rozpětí křídel 30 cm

Některé motýlí domy obměňují složení fauny v průběhu ročních období, stává se, že jiné motýly tam spatříte na jaře, a jiné na podzim.  Kromě exotických druhů mezi nimi objevíte i motýlí druhy z Evropy a Severní Ameriky.

V motýlích domech spatříte i vzácné druhy, nebo dokonce největšího motýla světa. Tím je Attakus Atlas, jehož rozpětí křídel je 30 cm. Různé barevné a tvarové variace motýlích křídel přivádí člověka do němého úžasu, už jen z toho důvodu, že lidem se dosud nepodařilo žádného takového živého tvora uměle vyrobit.

Nejčastější opravované chyby na fotkách

Někdy je třeba tasit fotoaparát či mobil rychleji nežli kovboj kolt. A zde pak není času přemýšlet nad tím, zda mám vše správně nastaveno, zda nestojím v protisvětle, nebo zda není přílišná tma. Prostě, momentka je momentka a možná právě v těch údajných chybách je to skryté kouzlo.

Ale i při běžném focení se můžete dopustit chyb, které vlastně objevíte až doma. A které jsou ty nejčastější? V zásadě jen tři.
žena před kamerou 


·         Hodně světla


·         málo světla


·         nežádoucí objekty 

Teoreticky bychom mohli ještě přidat vady stroje, tedy objektivu, nebo čipu, ale tyto vady většinou udělají efekt výše již zmíněný.

Jak se říká, nejlépe je chybám předcházet. To samozřejmě lze, ale pouze máte-li čas a klid. Každý má jiný styl focení, někdo pečlivě vybírá kde, kdy a co. Jiný cvaká pořád jak šílený. Což by nevadilo, je to jeho věc, ale mučit pak příbuzné pětistovkou nekvalitních fotek, to je přečin, který by se měl trestat. Pokud vás známí či příbuzní nepotrestají klatbou sami. Ono i padesátka fotek je moc. Zvláště pokud máte ke každé fotce desetiminutový výklad. No, ale k tématu.

Kromě tří výše zmíněných vad je zde ještě jedna, která je svým způsobem specifická, a která vlastně padá pod první dvě uváděné. Jde totiž o světlo. Pokud je ho málo, může se na fotkách objevit takové „zrnění“. Máte-li zase světla příliš, může se klidně půlka foceného objektu v záplavě tohoto ztratit. Oběma věcem se dá předejít.
fotka mimča v mobilu

V prvním případě prostě použijte blesk, a to by mělo pomoci. V případě číslo dva si dávejte pozor, kde stojíte a směr kterým fotíte. Hlavní zdrojem bývá většinou slunce, tedy venku. Vevnitř pak nějaký silnější reflektor, například na nějaké zábavě či noční show.

Není účelem článku naučit laskavého čtenáře tyto chyby odstraňovat. Ale přesto…

Většinu lze opravit přímo v aparátu, ale kvalitnějších oprav dosáhnete v nějaké editoru fotografií.

Tak dobré světlo. 

 

Zábavní park pro děti

Tohle je přesně to, co jste hledali. Pokud hledáte výlet pro děti, který by se jim líbil, byl by pro ně atraktivní a opravdu si to užili, tak tohle je naprosto skvělý, jednodenní výlet, který splní očekávání dětí. Všem se to bude líbit, protože je jasné, že děti tohle mají rády. Uvidíte, že to bude pro vás skvělá šance. Rozhodněte se ještě dneska a vyberte si od nás všechno, co budete chtít. Podívejte se na naše nové atrakce, na naše fotky, na naše videa a recenze od našich klientů, kteří využívají našich služeb třeba i pravidelně, protože to mělo u dětí velký úspěch. Zábavní park pro děti je rozhodně to správné místo, které byste měli navštívit, pokud hledáte zábavu pro malé ratolesti ve věku od první třídy až do deváté třídy.
pirátská loď skákací hrad.jpg
Je to zde odstupňováno podle věku, na některé atrakce malé děti nesmí, to je jasné. Rozhodněte se hned a vyberte si od nás všechno, co budete chtít. Určitě se rozhodněte hned a vybere si termíny a všechno, budete nadšení a budete moc spokojení. Všechno dopadne dobře, to je jasné. Přesvědčte se nejlépe na základě vlastní zkušenosti a navrhněte to třeba ve vaší třídě, že byste se sem chtěli jet podívat. Budete nadšení, jak to je skvělé a jak to všechno vypadá dobře. Určitě budete nadšení a budete spokojení ve všem, protože to snad ani jinak nejde.
skákací hrad a dívka.jpg

Luxusní zážitky

Tyhle zážitky pro vás budou naprosto tou správnou volbou. Nebudete zklamaní, to vám garantujeme. Podívejte se na všechny fotky a posuďte sami, jak to u nás vypadá a to by v tom byl čert, aby se to dětem nelíbilo, tahle možnost tu snad ani není. Je toho tolik, že si každý vybere něco, co ho osloví, to si pište. Bude to pro vás něco skvělého a něco, co bude pro vás naprosto to nové a pro děti to bude nová zkušenost a věřte, že tento výlet jistě zařadí mezi všechny své oblíbené, protože to snad ani jinak nejde. Bude to skvělé a bude se vám to rozhodně líbit, to si pište.

Život se bez koření neobejde

Život je nuda, pokud se jej nesnažíte trochu zpestřit. Ale pozor, kdo nehledá, ten ani nenajde. Jen tak z ničeho nic o pořádné dobrodružství nezakopnete. Takže pokud se nechcete neustále válet na gauči při sledování televize a toužíte po něčem trochu zajímavějším, odvázanějším, co vás rozpálí, tak vyrazte ven a navštivte únikovou hru Pardubice. Za pár korun zažijete takové odvázané dobrodružství, o jakém už dlouho sníte. A uvidíte, že jakmile se jednou zvednete z gauče a pustíte se do toho, tak vás ta hra pohltí natolik, že nebudete moci přestat a budete okamžitě pátrat po tom, jak si zahrát další.
kruhový labyrint.png

Zkuste něco lepšího, než ležet na gauči
Něco podobného už se stalo mnohým dalším lidem, a to je hlavním důvodem toho, proč po celé republice vzniká jedna úniková místnost za druhou. Lidé totiž zjistili, že žít se dá i jinak, zábavněji. Už nemusíte pouze chodit do práce a po práci domů, a poté trávit celý zbývající večer u televize. Můžete si svůj život užívat naplno, dobrodružně a napínavě a k tomu ještě navíc i se svými přáteli.
žena v masce.jpg
Pusťte se do hry společně s vašimi přáteli
Únikovou hru totiž můžete vyzkoušet ve dvou až v pěti lidech, a někdy i v šesti. Záleží, o jakou konkrétní hru jde. Ale nikdy na ni člověk nebude sám, což je zárukou dobré zábavy. Vaši parťáci se vám při jejím hraní budou více než hodit. Každý totiž do hry vloží něco. Někdo má skvělé logické myšlení, jiný tah na branku a řemeslnou zručnost a ten další třeba umí ostatní vyhecovat k nevšedním výkonům. Svou důležitou roli si v takové hře zkrátka každý najde.
šachovnice a figurky.jpg
Takže si můžete být jistí, že si ji tam najdete i vy, a to i přesto, že o sobě možná nyní pochybujete. Alespoň na šedesát minut se tak budete moci stát hlavními hrdiny vašeho dobrodružství, které vás pohltí. Uvidíte, že se na tom dobrodružství, tajemných hádankách a logických úkolech nakonec stanete tak trochu závislí.