Úplně jako LED osvětlení

Pro LED osvětlení platí v podstatě totéž, co zaznělo v úvodu o dávných změnách společenských poměrů. Když se zkrátka před lety definitivně skoncovalo s klasickými žárovkami s wolframovým vláknem, nejeden z lidí protestoval, vzpouzel se. Prostě proto, že direktivním rozhodnutím zmizelo cosi levné a fungující, na co jsme tu byli zvyklí, a namísto toho mělo přijít něco nového, neznámého a podstatně dražšího. Což se nám v našich představách zdálo být neúnosné. Než jsme pochopili a zvykli si. Nebo než jsme se s tím smířili a časem pochopili.
To, že bylo rozhodnutí o zákazu klasických žárovek vlastně rozumné, ne-li přímo geniální. Protože tím byla dosažena přinejmenším .
strakatá žárovka


LED světelné zdroje, jež žárovky nahradily, s sebou přinesly mnoho pozitivního. Především:
– již zmíněnou úsporu energie
– a mnohem delší životnost, za ideálních podmínek až patnáctiletou, respektive patnáctitisícihodinovou
– což dohromady znamenalo i úsporu peněz, jakkoliv se to při prvním nákupu nemusel zdát.

Ovšem podobně jako v úvodu zmíněná změna socialismu v kapitalismus přinesl i přechod od klasických žárovek k LED světelným zdrojům i jisté povinnosti. Nebo ani tak ne povinnosti, jako spíše záležitosti, jimž se člověk musel a dodnes musí věnovat, aby byl jeho život s novým typem svítidel co nejideálnější.
Protože ona není LEDka jako LEDka. A tak se člověk musel a stále musí vyznat v tom, jaký má pro něj ideální svítidlo:
– světelný tok
– teplotu světla
– index podání barev
– či typ závitu a patice
světlo žárovky
V tom je třeba se vyznat, aby si člověk pořídil právě to, co na tom kterém místě používat lze a co také nejvíce vyhovuje svými parametry. Protože ne každá objímka je stejná a ne každý typ světla působí na ty které oči příznivě.
Ale stejně jako jsme se srovnali s novým kapitalismem, srovnáváme se i s volbou správných parametrů tohoto osvětlení.
A pokud snad ne nebo pokud si nejsme svými schopnostmi jisti, vždy se můžeme obrátit na některého odborníka, který má toto vše v malíčku a ochotně a správně poradí.
A je nasnadě, že je záhodno kupovat i toto osvětlení od důvěryhodných prodejců. Aby nám někdo nepodstrčil nějaký šmejd, imitující kvalitní značky typu Osram, Megaman nebo Philips nanejvýš tak vzhledem.